Platy v jihočeských nemocnicích…

30. Květen, 2017 – 11:51

Ivana Stráská, dnes místo Jiřího Zimoly hejtmanka Jihočeského kraje, mj. o platech v Jihočeských nemocnicích říká:

„Když vám někdo přinese úspory 1,5 miliardy, kolik mu za to dáte? A za osm let práce? A to je případ předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy, hlavního manažera všech osmi jihočeských nemocnic. Jen v roce 2014, kdy byl Bláha dva roky ekonomickým ředitelem nemocnice České Budějovice, dosáhla tato nemocnice největšího historického zisku přes 106 milionů, v roce 2015 to bylo přes 73 milionů.

Celková výše vyplacených odměn všech členů statutárních orgánů jen Nemocnice České Budějovice činila v roce 2015 rovných 17 milionů korun hrubého (pro srovnání – českobudějovická teplárna, s pětinásobně menším obratem 700 milionů korun a desetinásobně nižším počtem zaměstnanců, vyplatila na odměnách členům statutárních orgánů přes 11,891 milionu korun v roce 2015 a v roce 2014 pak 13,774 milionu korun.

Předseda představenstva Martin Bláha tak má 1,3 násobek průměrného měsíčního tarifu primáře. Členové představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice, kteří jsou členy orgánů ostatních nemocnic a podílejí se na jejich řízení, mají cca 0,25 roční odměny primářů. Odměny mají i svou motivační složku, pohyblivou a mimořádnou odměnu, vázanou na 1,2 platu primáře…“ Tolik zkrácená verze vyjádření Ivany Stráské…

Je za osm let pro předsedu představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhu 32 milionů korun moc? Sám Jiří Zimola na ČT 24 v dubnu 2017 připomněl, že ANO dosadilo do funkce místopředsedy představenstev nemocnic Petra Nováka, bývalého asistenta Radky Maxové s vědomím, že jeho roční odměna by se měla pohybovat v téměř stejné částce – konkrétně 6,85 milionu. Petr Novák je ale ve funkci až od ledna 2017. Zimola uvedl, že Petr Novák si po nástupu vyžádal jako služební vůz Mercedes Cabrio.

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *