Zeman – velezrada – Sobotka… 10. května 2017

10. Květen, 2017 – 13:33

Zločinné spiknutí proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi, hrozí mu žaloba z velezrady? Proč? Protože neuznává pomatení smyslů premiéra Bohuslava Sobotky…?

Připomeňme si ještě ten kabaretní skeč; byl to pro všechny šok, když před zhruba týdnem premiér Bohuslav Sobotka, aniž by komukoliv řekl, co míní udělat, vzal do ruky mikrofon a řekl, že podává demisi. Všem členům vlády a hlavně socialistickým spolustraníkům z toho spadla čelist.

Zřejmě si ihned vzali Sobotku do parády, dostal pořádný „kartáč“, možná i pověstnou „deku“ po kasárensky a ejhle, zdegenerovaná mysl páně předsedy vlády najednou prozřela a vzápětí za pár hodin poté odvolal, co odvolal, slíbil, co předtím slíbil a svoji demisi zrušil, naopak požádal, aby byl odvolán ministr financí Andrej Babiš, jelikož je ve střetu zájmů, což sice věděl už takřka před čtyřmi roky, ale mlčel, co by pro své premiérské koryto neudělal…?Fotka uživatele Barbora Sosnovcová.

„Prezident začal interpretovat ústavu v rozporu s ústavní praxí. Začal tvrdit, že s demisí premiéra nekončí celá vláda a že to znamená, že se vymění pouze předseda vlády. V takové situaci ale má demise nedává žádný smysl,” vysvětloval zmrtvýchvstalý premiér, jenž mluví však pouze o zvyklostní praxi, ne o textu ústavy.

„Řada ústavních právníků píše o tom, že jestliže podá demisi premiér, padá celá vláda. Zní to naprosto samozřejmě, ve skutečnosti platí něco jiného. V případě demise premiéra padá celá vláda pouze tehdy, jestliže o tom tato vláda hlasuje,“ prohlásil včera Zeman. Podle něj je podstatné a z vůči ústavě chybné, že vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) o demisi nehlasovala.

„V tomto případě vám nabídnu materiál parlamentního institutu, který obsahuje výklad ústavy v případě demise vlády, kde profesoři Pavlíček a Hřebejk říkají, že pokud vláda nehlasovala o své demisi, pak platí pouze demise premiéra,“ řekl prezident. Ústavní právník Václav Pavlíček však má najednou ve své mysli účelovou tmu a říká:

„Já si to nepamatuji, to bylo zřejmě z roku 1996, musel bych si to ověřit. Ale od té doby jsem v učebnicích říkal zcela jistě, že demise předsedy vlády je demisí celé vlády,“ sdělil, čímž potvrdil rčení, že  hlupák může měnit svůj názor; otázkou je, zdali též v případu české ústavy, jak to právě prof. Pavlíček činí…Setkání premiéra Bohuslava Sobotky a prezidenta Miloše Zemana neproběhlo příliš šťastně. Oba politici se slovně střetliPrezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka na Hradě.

Nechejme tedy nyní ve stavu psychické nouze hovořící právníky a pojďme k meritu věci. Řeč je nyní o koaliční smlouvě, kterou však Sobotka zcela obešel a šel na to zbojnicky, když podal demisi vlády, aniž by o tom s kýmkoliv z ní hovořil. Co tedy činí smluvní strany v rámci koaliční smlouvy? Respektují sice ústavní právo předsedy vlády navrhovat prezidentu republiky jmenování a odvolání členů vlády, ovšem pouze do té míry, že pro každý takový krok musí předseda vlády hledat podporu příslušné koaliční strany. (v tomto případu hnutí ANO a tím předsedou je Andrej Babiš…)

A teprve předseda příslušné koaliční strany může předsedovi vlády podat návrh na odvolání a jmenování člena vlády nominovaného za tuto stranu. Další postup o takovém návrhu podléhá dohodě předsedy vlády s předsedou příslušné koaliční strany s tím, že předseda vlády by měl návrh předsedy příslušné koaliční strany respektovat, což se nestalo. Jak je možné, když skvělá česká ústava nepočítá s degenerováním mysli premiéra?

Co na to Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, PhD. doktor práva v oboru ústavní právo a politologie, jenž přednáší na katedře ústavního práva a politologie právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a rektor Vysoké školy Karla Engliše tamtéž…?

„Původní demise premiéra, která mohla být vnímána jako velké gesto Bohuslava Sobotky, se proměnou v nedemisi mění v blamáž. Sobotka svůj postoj vysvětlil tím, že neví, zda prezident pojme demisi jako demisi celé vlády či jen demisi premiéra. To, že jsou možná obě pojetí, což však jako právník vědět měl a mohl,“ tvrdí Koudelka.pp

„Sobotka mohl ukončit spor o to, zda jeho demise bude demisí vlády tím, že by navrhl vládě, aby podala demisi. Bude-li pro sociální demokracie (8 členů vlády) a ANO bude proti (6 členů), musí se vyjádřit lidovci (3 členové), zda podpoří sociální demokracii či ANO. Jde o srozumitelné, ústavně nezpochybnitelné a politicky jasné řešení. Pokud se však předseda vlády obával, že jeho vláda podat demisi nechce, a proto hledal cestu, jak ji obejít, nelze se divit prezidentovi, že nepovažoval demisi Sobotky za demisi celé vlády….“ dodal Koudelka. A bastafidli, tečka, puntík…

Na řadě je nyní „zlaté vejce“ Sobotkovy vlády, které je nyní ve střetu zájmů a musí odejít. Ten Babiš, co zaplatil na daních jako fyzická osoba 350 milionů, (víc než všichni členové vlády dohromady), jehož firmy odvedly na daních 23 miliard. Zrob susedovi dobře, osere ti plot. Říkáme u nás na Valašsku. A Sobotka má drzost žádat Babišovo odvolání, protože dle ústavy má na to právo. Jistě to věděl i před zmíněnými čtyřmi lety, ale mlčel, jelikož je lepší premiérský post v hrsti, než holub na střeše Pražského hradu…

Je to pořád ten Bohuslav Sobotka, k němuž se hodí následující vtip; přistoupí k mírně jetému muži kouzelný dědeček, že mu splní jedno přání. Muž jen suše odvětí: „Soused má velké prase“, na což kouzelný děda praví, jestli by chtěl ještě větší prase. A psychopat jako vystřižený ze Sobotkova nitra na to, že ne, že chce, aby to prase sousedovi chcíplo…

Vzpomene si Sobotka, komu vděčí za své premiérské křesílko? jak si napřed v roce 2013 dali páku právě s Andrejem Babišem z ANO? Tenkrát teprve jako kandidát na premiéra považoval ještě 4. listopadu za správné, aby kandidáti do vlády museli předložit negativní lustrační osvědčení. „Je to ústavní zvyklost, která by měla být respektována i nadále,“ řekl jste tehdy. Ovšem než se našinec stačil nadechnout, změnil rétoriku (jako v případě své demise nedemise), když zjistil, že bez šéfa Agrofertu by nebyla koalice a on předsedou vlády ČR.

Za 20 dní tak zázrakem bryskně nabyl poznání, když řekl: „tolik let po roce 1989 už přišel čas na to, abychom se zamysleli nad tím, zdali má být lustrační zákon vůbec uplatňován…“ Najednou platil zákon o státní službě, který říkal, že člen vlády nemá povinnost předkládat lustrační osvědčení. Tak vnímal Sobotka ústavní praxi tenkrát, dnes už ji vnímá poněkud jinak. Účelově… Pro svoji kariéru by Babišovsky „ojebal“  snad i svoji babičku…

Jak mohlo u Sobotky dojít k těmto „demisním“ zkratům…? Patrně neunesl tíhu pro něj děsivého faktu, že dle nejčerstvějších průzkumů měla ČSSD na hnutí ANO propastnou ztrátu asi dvaceti procent, navíc ho dostihla ve volebních preferencích ODS. Ani psychiatři by si nevěděli v tom momentu rady se Sobotkovou psychikou; stres, frustrace, ztráta jakékoliv sebedůvěry, jen pocit naprostého zmaru, mindráku, odcizení a beznaděje… http://www.rukojmi.cz/clanky/3845-sobotka-spachal-politickou-sebevrazdu-aniz-by-zvolal-allahu-akbar-stacilo-milos-zeman-je-mocny-misto-babise-se-tragikomickym-mucednikem-stal-on-sam-kdyz-paralyzoval-vladu

Další „odborník na ústavní právo“ Jan Wintr připomněl, že jediná prezidentova relevantní výhrada je, že Sobotka zatím nenavrhl za Babiše náhradu. „Ale od momentu, kdy premiér někoho navrhne, by prezident bez zbytečného odkladu měl odvolat ministra Babiše,“ uvedl Wintr. „Když to udělá těsně po návratu z Číny, tak to nebude hrubé porušení ústavy jako důvod pro ústavní žalobu. Ale poté už ano,“ dodal. Ovšem pan ústavní právník nedodal, že zatím Sobotka nikoho nenavrhl, takže bude velezrádcem on..?pp

K tomu předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), ten samý Štěch, co přirovnal chování prezidenta Zemana k chování „senilních starců, kteří už na tom nejsou fyzicky, ani duševně právě nejlépe, nyní sdělil, že pokud prezident Zeman do týdne neodvolá předsedu hnutí ANO Andreje Babiše z vlády, jeho kritici v Senátu navrhnout na příští úterý projednání ústavní žaloby na hlavu státu.

Zapomněli všichni Štěchové a Sobotkové na loňskou tzv. Kroměřížskou výzvu, v níž se rovněž pravilo, že prezident Miloš Zeman hrubě porušil ústavu, když společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, šéfem Senátu Milanem Štěchem a šéfem Sněmovny Janem Hamáčkem (všichni ČSSD) podepsali prohlášení pro Čínu. Tvrdí to vedení Kroměřížské výzvy, mezi které patří advokát Jan Kalvoda nebo bývalý ministr Michael Kocáb. Výzvu odsoudil i mluvčí Hradu…

(Vo co gou? Prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) vydali totiž společné prohlášení, ve kterém Čínu ujišťovali, že schůzky politiků s dalajlamou by se neměly považovat za výraz změny oficiální politiky Česka vůči Číně. Zároveň zopakovali, že Česká republika uznává jednotnou Čínu včetně Tibetu…)

Štěcha, Hamáčka i Sobotku by měl za prohlášení činitelů podle Kroměřížské výzvy řešit parlament. Jejich stíhání ústava nepovoluje, prezidenta však ano. „Novela ústavy z roku 2012 umožňuje stíhat prezidenta nejen pro velezradu, ale i pro tzv. hrubé porušení ústavy,“ připomněl Kalvoda. „My s obsahem a formou Zemanovy politiky nesouhlasíme. Nebudeme dobrovolně strkat hlavu do čínského či ruského chomoutu, zvlášť po tom, co jsme se z něj v roce 1989 vymanili,“ podotkl Kocáb. (Přivítání Miloše Zemana v Číně…https://www.youtube.com/watch?v=mNOAwFQDlps…)

O žalobě na prezidenta se opětovně veřejně diskutovalo i v případu, kdy byla do Senátu odevzdána petice s 11 tisíci podpisy občanů žádajících hnát Zemana za velezradu k Ústavnímu soudu  Signatářům se nelíbily Zemanovy výroky o ukrajinsko-ruském konfliktu. Zeman přirovnal terorismus Islámského státu k rakovině, zatímco ukrajinský Majdan jenk chřipce… http://www.rukojmi.cz/clanky/3557-otevreny-dopis-bohuslavu-sobotkovi-premieru-ceska-a-cerstve-zvolenemu-predsedovi-cssd

Aby toho nebylo málo, ministryně školství Kateřina Valachová předvedla další Sobotkovský  veletoč;  napořed včera řekla, že bude bojovat o ministerské křeslo, aby vzápětí dvě hodiny poté podala demisi, aby dala Babišovi příklad „morálního chování“; kdopak tu ubohou ministryni asi „úkoloval“…? Nepodala však demisi proto, jelikož existuje podezření vyšetřované policií, že se na jejím ministerstvu děla nepravost…?

A boj proti Zemanovi a Babišovui pokračuje, když byly včera v Poslanecké sněmovně pitvány odposlechy rozhovoru Babiše a jistého presstituta, aniž by bylo policií ověřeno, kdo tyto nahrávky pořídil, zda jsou vůbec autentické, zda nejsou účelově sestříhané a zdali byly tyto  odposlechy povolené soudem…?

Sněmovna se sešla na mimořádné schůzi k údajnému zneužívání médií a dalších institucí předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. Schůzi vyvolaly opoziční ODS a TOP 09 kvůli nahrávkám, na kterých Babiš hovoří s novinářem svého bývalého deníku o materiálech připravovaných o politických rivalech. Jak se srovnají s faktem, že existuje precedens z kauzy David Rath…?David Rath u soudu

Foto: Profimedia…

Vrchní soud v Praze totiž loni shledal u řízení v kauze Davida Ratha, jež předcházelo vyhlášení napadených rozsudků, zásadní procesní vadu, kterou je nezákonnost odposlechů a záznamů telekomunikačního provozu a sledování osob a věcí,“ stojí v dlouho očekávaném usnesení soudu.

„Okresní soud zjevně bez dalšího převzal zde uváděné skutečnosti, aniž by je přezkoumával, případně požadoval po státním zástupci a policejním orgánu příslušné dokumenty konkrétně odůvodňující jejich návrhy. Je tedy třeba uzavřít, že poznatky získané sledováním osob a věcí v důsledku shora popsané vadné procedury, nelze použít jako důkaz v tomto řízení,“ rozhodl odvolací vrchní soud.

Letos v březnu Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření rovněž druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha znovu kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to Český rozhlas (ČRo). Má k dispozici usnesení soudu, který o tom rozhodl v lednu.pp

Kdo tedy znevažuje českou ústavu a kdo má být obviněn z jejího porušování a vlastizrady…? Asi jen Babiš a Zeman, jelikož jak pravila přesně bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová – v Česku vládne justiční mafie. Nedodala ale, že za ní stojí Chovanec, práskač z Lán, co za to dostal trafiku v podobě funkce ministra vnitra, dále likvidátor policisty Šlachty, hejtmanů Haška a Zimoly, ten Chovanec, jenž se proslavil rychlokvašeným bakalářským studiem na plzeňských právech… Drží s ním basu šéf české diplomacie Zaorálek, známý svým vztahem k marxismu-leninismu, k němuž prý lnul během svých studií na Masarykově univerzitě v Brně; vysloužil si za to titul Zao Ze-tung…

Inu, jsou mezi námi gauneři, kteří jsou absolutně beztrestní; to platí o šlechetnému Zdenku Bakalovi, Miroslavu Kalouskovi, Bohuslavu Sobotkovi a dalším, na které se vztahuje resumé – Zrob susedovi dobře, osere ti plot a ať mu za to chcípne jeho prase… http://www.rukojmi.cz/clanky/1363-babis-zamestnava-na-30-tisic-lidi-bakala-privedl-hrave-na-mizinu-tisice-horniku-a-svych-najemniku

http://www.rukojmi.cz/clanky/2464-trest-pro-babise-za-to-ze-je-uspesny-a-jeho-firmy-za-par-let-odvedly-do-statniho-rozpoctu-19-6-miliardy-korun-a-na-dotacich-dostaly-jen-1-9-miliardy-tedy-desetinu-presto-zarlivy-kalousek-dsti-ohen-a-siru

http://www.rukojmi.cz/clanky/2654-jak-muze-byt-v-cele-vlady-sobotka-ferdys-pistora-ktery-podvadel-pri-privatizaci-okd-lhal-pri-volbach-pri-posuzovani-lustraci-a-dnes-je-pro-cirkevni-restituce-proti-nimz-vytahl-ve-snemovne-transparent

http://www.rukojmi.cz/clanky/984-pane-prezidente-zemane-proc-hned-kalasnikov-kdyz-to-jde-havloidne-s-humanitarni-bombou

http://www.rukojmi.cz/clanky/271-co-predchazelo-bakalove-zlodejne-s-hornickymi-byty-aneb-pamatuje-si-sobotka-sveho-kostlivce-ve-skrini-z-roku-2004

Dvě tváře kariérního Sobotky; lustrační zvyklost či post premiéra?Obrtlík Bohuslav Sobotka aneb Ještě včera lustrace, dnes už ne…?

 Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osud

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Zeman – velezrada – Sobotka… 10. května 2017”

  2. Pane Olšer mám neblahý pocit jak to vidím,co vyvádi pan Sobotka, že v blázinci jsou zavření nevinni lide.Z pozdravem Luba

    od Luba v Kvě 10, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *