Soros a jeho kšefty…

6. Duben, 2017 – 12:58

Suma sumárum; zkrátka nechci tu slevu zadarmo. Na závěr už jen stručně, jak má výše uvedený plán fungovat, stačí slova Michela Chossudovského, emeritního profesora ekonomie na univerzitě v Ottawě a ředitele Centra pro globální výzkum,charakterizující výše zmíněný Sorosův plán s běženci na vzoru kdysi nejbohatší státu Afriky, dnes jen země na papíru – Libye:

„Začít znova“ na pozadí destrukce? Strach a sociální zoufalství, bezpočet mrtvých a zvěrstev, dostatečně zdokumentovaných nezávislými médii. Žádná euforie…Došlo k historickému zvratu a propadu v ekonomickém a sociálním vývoji země. Úspěchy byly zlikvidovány. Invaze NATO a okupace jsou známkou ruinujícího „znovuzrození“ životní úrovně Libye. Toto je zakázaná a nevyřčená pravda: celá země byla destabilizována a zničena, její lidé vrženi do propastné chudoby. Cílem bombardování NATO bylo od prvopočátku zničit životní úroveň země, její zdravotnickou infrastrukturu, její školy a nemocnice, její systém dodávek vody.

A pak to vše zlikvidované „znovu vybudovat“ za pomoci dárců a věřitelů, pod záštitou MMF a Světové banky. Mezitím investoři a dárci nastoupili na pozice v duchu hesla:. „Válka je dobrý byznys.“ NATO, Pentagon a ve Washingtonu sídlící mezinárodní finanční instituce (IFI) působí za úzké koordinace. To, co bylo NATO zničeno, bude obnoveno, a financováno vnějšími věřiteli Libye pod hlavičkou „Washingtonského konsensu“. Diktát „volného trhu“ je nutnou podmínkou pro zavedení západního stylu „demokratické diktatury“. Asi 9000 náletů, desítky tisíc útoků na civilní cíle, včetně obytných oblastí, vládních budov, vodovodního systému a elektráren. (Viz komuniké NATO)

V rámci hořké ironie poté, co bylo ukradeno ropné bohatství a zkonfiskovala zahraniční finanční aktiva poražené země, „komunita dárců“ přislíbila, že ukradené peníze půjčí zpět na financování poválečné „rekonstrukce“ nešťastné země, jež je odsouzena připojit se k řadám dlužníků, kteří byli zataženy do chudoby MMF a Světovou bankou po nástupu dluhové krize na počátku 80. let. MMF navíc přislíbí další desítky miliard dolarům resp. úvěrů zemím zasaženým povstáními “arabského jara” a formálně uznané vládnoucí dočasné rady, jako legitimní moc, otevřela dveře bezpočtu mezinárodních půjčovatelů, protože zruinovaným státům po letech krvavých válek jde o jediné – o znovu obnovení jejich existence…

 

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *