Pane Langere, kdy si umyjete ruce od krve tří mrtvých v Afghánistánu…?

22. Prosinec, 2008 – 8:38

Poslanecká sněmovna v pátek nedokázala pro odpor opozice schválit plán na vyslání vojáků do zahraničí v roce 2009. Vládní ODS proto tvrdě kritizovala sociální demokraty.

„Jestli se těm lidem něco stane, v okamžiku, kdy budou stahováni, potom jejich krev jde na ruce Jiřího Paroubka…“ říká úlisný Ivan Langer, Kašpárek české politiky a bohužel, pořád ještě ministr vnitra ČR.

 „Je to prachsprosté kšeftování hospodského typu páté cenové skupiny s lidskými životy. Jestli někdo nese odpovědnost za osudy lidí v Afghánistánu, tak je to Jiří Paroubek, a jestli se těm lidem něco stane, tak jejich krev bude na rukou Jiřího Paroubka. Ano, on bude jejich vrah,“ řekl Langer veřejně.

Prý když se budou urychleně stěhovat, vystaví se smrtelnému riziku ze strany Talibanu. Ovšem tomuto riziku jsou přece vystaveni každou hodinu, každý den i noc, neustále, o tom všichni věděli. Vláda, když jim schvalovala mandát, i samotní vojáci…

I tak ministru Langerovi přitakávají „objektivní“ pisálci, bez ždibku soudnosti, naopak plní žluče nenávisti a nesmyslných klišé. Asi jejich nejrůdnější demagogie zní: Smrt nebo 30 Kč!

Říkal to dokonce i člen vlády Vondra, něco o handlu; život vojáka za 30 Kč za recept. Když něco tak zhůvěřilého plácne bezvýznamný jouda, mávnu rukou, ale člen vlády…

Ten přece musí vědět, stejně jako ministr Langer, že nikdo z ČSSD nemluvil o jednorázovém poplatku 30 Kč za jeden recept, ale o plošném zrušení všech zdravotních poplatků, tedy slovy ministra Julínka o čtyři až osm miliard korun ročně, které by čeští pacienti ušetřili.

(To jakoby někdo tvrdil, že by mělo platit: život pacienta nebo 30 Kč…? Osobně si přesto myslím, že rozumné poplatky, kromě dětí a důchodců, jsou jediné řešení zdravotní krize; domnívám se, že existuje minimum západních zemi, kde by je neměli. V SRN dokonce až téměř trojnásobné…)

Pokud jsem ale dobře pochopil, socialistům jde o to, aby už nebyla prolita žádná krev a žádný český voják v Afghánistánu nezemřel, proto chtějí misi stáhnout domů.

To samé by měli po sedmi letech udělat zřejmě i ostatní a Usáma bin Ládin, jak se to dozví, v šoku z nenadálého štěstí dostane infarkt myokardu a bude klid; konec pronásledovaní nejhledanějšího teroristy světa…

Komu by nebylo jasné, že řada našich vojáků jde do této země pod Hindúkušem hlavně kvůli peněz a až pak proto, že chtějí pomáhat NATO či USA nebo afghánskému lidu nastolit utopii zvanou „trvalá svoboda“, v níž snad věří je Ivan Langer.

Ano, jde stále o toho samého Ivana Langera, jehož jméno figuruje též v utajovaném policejním spisu Krakatice, který mapoval vazby podsvětí s politiky.

Odposlechy zachytily také rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa podsvětí Františka Mrázka. Bavili se o tom, že Langera ovládají.

„Ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi a rozhodně jsem nebyl nikým řízen,“ řekl v rozhovoru pro server TÝDEN.CZ ten samý člověk, co během prezidentské volby „bušil“ do zeleného Bursíka, že leze někomu do prde-e a že někdo půjde bručet.

Je to pořád ten samý šibal, co „zapomněl“ na stole k dispozici novinářům tzv. Kubiceho zprávu. Prý se šel vyčůrat. Že by v jeho věku už potíže s prostatou…?

Nebo aby si novináři především všimli neomalené pomluvy jeho soka Jiřího Paroubka, obviněného ve zmíněném „splaškovém“ spise mimo jiné z pedofilství…?

Ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) proto vypracuje o Vánocích kompromisní plán vojenských misí na příští rok, který bude počítat se snížením počtu vojáků v misi ISAF v Afghánistánu na 500 a úplným ukončením činnosti stovky českých protiteroristických specialistů v operaci „Trvalá svoboda“.

Česká armáda má v Afghánistánu své vojáky na několika místech. Největším kontingentem je Provinční rekonstrukční tým v provincii Lógar, kde je nyní 415 osob a vláda plánovala jejich počet navýšit na 645.

Přibližně stovka vojáků 601. skupiny speciálních sil válčí na jihu Afghánistánu s příslušníky hnutí Taliban v rámci protiteroristické operace „Trvalá svoboda“ pod vedením USA.

Jestliže Paroubek bude mít krev českých vojáků na svých rukách až příští rok, kdo ji má dnes? Topolánek, Vondra nebo Langer…? Nebo čtyři „zrádní“ koaliční poslanci, bez jejichž hlasů by nebyl zmíněný problém s misí do Afghánistánu…?

Dne 4. května 2007 zemřel v Afghánistánu první český voják. Asi 30 kilometrů od základny se v osm hodin večer na kolonu českého kontingentu sesunula půda a jeden vůz smetla ze srázu. Vážně zraněn byl spolujezdec a lehčí zranění utrpěli další čtyři vojáci.

Na jihu Afghánistánu zemřeli 17. března 2008 při útoku sebevraha český voják, dva Dánové a tlumočník. Čech je ze speciální jednotky vojenské policie SOG. Atentát se stal ve městě Girišk v jihoafghánské provincii Hílmand.

V listopadu 2008 byli v Afghánistánu zraněni tři vojáci; nadporučík J. L. (1978), podpraporčík D. O. (1984) a rotmistr M. D. (1984). Všichni utrpěli pohmožděniny, když plnili operační úkol v distriktu Koshi. Při přesunu kolony najelo jedno z vozidel na improvizované výbušné zařízení. Při explozi byla poškozena přední část vozidla…

A pak se cílem útoku stali v provincii Lógar členové provinčního rekonstrukčního týmu, který v tomto regionu na východě Afghánistánu působí od března.

Z pětičlenné posádky vozu zraněním později podlehl jeho řidič. Tři z nich jsou již mimo ohrožení života. Čtvrtý voják byl s těžkými zraněními hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

Mrtvý voják je třetím příslušníkem české armády, který v této zemi zahynul.

Momentálně je v Afghánistánu na 70 tisíc spojeneckých vojáků, dalších dvacet tisíc z USA jich má brzy tento kontingent posílit…

A pak už bude v nejchudší zemi světa s téměř osmdesáti procenty analfabetů možná ona slibovaná trvalá svoboda bez krve na rukách členů české i jiných vlád…

PS: Zatím jsem nezraněn a při plném vědomí na těle i na duchu. Bez výhrůžek a vydírání…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Pro 15, 2017: hong kong wanchai hotel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *