Barabanov…

21. Březen, 2017 – 15:08

Ruský mládežnický časopis Artěk, dle stejnojmenného mezinárodního pionýrského tábora na Krymu, dostával od českého státu jako periodikum národnostní menšiny až 370 tisíc Kč.¨..

Letos však výběrová komise MK nedoporučila ani korunu. Proč? Komise to neoznámila, mlčí též šéf rezortu kultury. Důvod je však jasný; Artěk je údajně pátou kolonou v Česku, jak vypátral ministr kultury ČR Daniel Herman, člen KDU-ČSL a nedávný mluvčí České biskupské konference, spolupracovník „sametového“ ministerstva vnitra a ředitel Ústavu studia totalitních režimů (ÚSTR).

Je tu ale jedna neototalitní chybička na kráse; časopis totiž patří ruskému proputinovskému podnikateli Alexandru Barabanovu a ten si častou pouští ústa na špacír, což sice v rámci svobody projevu a slova nevadí, ale přesto musí být odstaven, jako karikaturisté Charlie Hebdo. A může být rád, že ho někdo nezastřelí… I když je původem Rus, narodil se v Kyjevě a má ukrajinské občanství. Část jeho rodiny žije už sto let v hlavním městě Ukrajiny a nechvalně známý Majdan má pod okny; jeho babička musela všechna ta zvěrstva sledovat z vlastního okna. Alexandr je mladý muž, podnikatel a šéf ruského spolku Artek, skupiny rusky mluvících studentů a jejich příznivců.

Barabanov říká jen pravdu a ne to, co chce slyšet EU, USA, CIA a NATO, což je tedy velikánská troufalost. Tvrdit o Majdanu, že je fašistický, byť se na něm běžně hajluje v provedení Pravého sektoru a banderovské strany Svoboda, to je jen zanedbatelná věc. Prý dle Petry Procházkové se proruské kamery zaměří na tři neonacisty, jak hajlují nebo nesou fotografii Stepana Bandery, aby z toho udělali reportáž, jež zkreslí hrdinství Tymošenkové, co křičí něco o zastřelení toho šmejda Putina a osmi milionů Rusů na Ukrajině. A Klička, který sice u nás žil jako dítě pilota a člena KGB, jednoho z ruských okupantů Československa v roce 1968, ale to mu nebránilo, aby vyhrožoval Janukovyčovi, že ho čeká stejná smrt jako Kaddáfího či Ceaucesca.

Dle Barabanova prý Kyjevu momentálně vládnou fašisté. „Vím jako jediný z vás, co to znamená, když fašisté řádí v ulicích,“ řekl Barabanov. V tom se ho zastal i bývalý vicekancléř Hájek. Podle něj na Majdanu byli i nezaměstnaní, kteří dělali fašistům „křoví“. Inkasovali za to pak „plat“ v eurech. Kdo je ale poslal? „Když to jsou eura, tak je dost možné, že to jde z Evropské unie,“ míní Hájek. „Jste důstojnými zástupci agresorů už jen v tom vyjadřování,“ opřel se v pořadu „Máte slovo“ do obou diskutujících Kalousek. „Nejsem zástupcem agresorů,“ odvětil mu však Barabanov. „Jsem občanem Ukrajiny a ta válka se odehrála pod mými okny.“ Obyčejný fašismus po ukrajinsku… http://youtu.be/GfimLIjxrOY

Prostě, Barabanov je Putinovec a basta; sankce za jeho Artěk je tak legálním počinem. A Česko se tak zbaví pod dohledem velvyslanectví USA v Praze nálepky „užitečného idiota“, přestože si vyslouží pro svoji submisivnost přídomek „análního“ Ovčákova… Za vším hledej církevní restituce a českou vládní trojkoalice, jež kvůli mamonářství křesťanů vznikla spojením dvou nejsilnějších stran – ČSSD a ANO, k nim byla připojena KDU-ČSL, přestože dostala od voličů jen minimum hlasů; obdržela 6,78 procenta hlasů a umístila se na sedmém místě. Udržela si tak pověstný jazýček na politických vahách, které se přechýlily na stranu církevních restitucí s vrácením cca 79 miliard Kč…

Navíc ministrem kultury se stal Daniel Herman a ten si vydupal vyšší peníze. Oproti minulému ročníku, kdy rozpočet pro kulturu činil přes 8 miliard, sice Herman získal o téměř 14 % více finančních prostředků, protože se však přes resort kultury vyplácí náhrady církvím v rámci majetkového vypořádání, rád by rozpočet svého resortu navýšil až na 11,2 miliard korun. Z navýšených prostředků může ministr kultury Daniel Herman v roce 2015 garantovat zvýšení platů pracovníků rezortu, zejména platy v příspěvkových organizacích, o 3,5 %,…

Il presidente della Commissione Europea Jose Manuel Barroso (D), il presidente del Consiglio Europeo Herman Van Rompuy (S) e il presidente ucraino Viktor Janukovyč (C) prima di un vertice tra Ue ed Ucraina al castello di Val Duchesse a Bruxelles, Belgio, il 22 novembre 2010. (Thierry Charlier/AFP/Getty Images)

„Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.“ Lev Nikolajevič Tolstoj (1828–1910)

Copak to ten Barabanov dělá tak protiprávního, že mu chtějí zrušit zcela neškodný a nevinný dětský časopis, přičemž dovolí, aby sudetský landsmačaft měl v Praze svoji legální kancelář v čele s Berndem Poseltem? Moc zkrátka mluví; na veřejnosti i v televizi, kde nejsou schopni mu dokázat, že by lhal. Rovněž proti fašismu a extrémnímu nacionalismu na Ukrajině demonstrovali na pražském Václavském náměstí příznivci Ruska a promluvil tam i Barabanov: “Všichni jste jistě viděli, jak na kluky z Berkutu, kteří bránili město, demonstranti v Kyjevě házeli zápalné lahve, stříleli po nich. A ti, co z Berkutu to peklo přežili, dnes musí utíkat pryč, protože vláda po nich jde a jde i po jejich rodinách. Museli opustit domovy a ti, co byli těžce zraněni, se bohužel do nemocnic v Evropě nedostanou, protože tady léčí někoho úplně jiného,“ narážel na převoz zraněných demonstrantů z Kyjeva do Prahy. „Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”

Na třicet ruských spolků působí v České republice. Řídí je speciální rada při ruském velvyslanectví, která spadá přímo pod Moskvu. Na své aktivity u nás pobírají dotace. Třeba na časopisy šířící kremelskou propagandu. Tyto spolky jsou Putinovou pátou kolonou, varují kritici. Před spolky svých krajanů varuje odstupující místopředseda Rady vlády pro národnostní menšiny při české vládě Igor Zolotarev. Podle něj je většina ruských organizací v Česku řízena ruskou vládou a šíří tu Putinovu propagandu. Ta se projevuje třeba v tiskovinách jako Pražskij Express nebo Inform Praga, které obhajují například současnou ruskou okupaci Krymu.

„Kreml tu vytváří svou pátou kolonu,“ je přesvědčen Zolotarev. Tento vědec ruského původu pracuje v Ústavu termomechaniky Akademie věd ČR. Rusky psaný časopis Artěk, který je spojen se jménem podnikatele Alexandra Barabanova, byl dříve dotován v rámci Programu podpory rozšiřování a přijímání informací v jazycích národnostních menšin. O přiklepnutí podpory rozhoduje výběrová dotační komise zřízená při ministerstvu kultury, která to ale pro rok 2015 nedoporučila. „Tomuto projektu žádná finanční podpora ze strany Ministerstva kultury poskytnuta nebude,“ napsal ministr kultury Daniel Herman

Barabanov se však pravdy nemíní vzdát; na nadarmo znamená „baraban“ v ruštině „buben“ bijící na poplach. „Nenávist k ruskému prezidentovi je prý kvůli propagandě na západě Ukrajiny natolik vysoká, že třeba na nádražích u vlaků, které jedou do Moskvy, se na informačních tabulích objevují nápisy „Putin je čů*ák“ a podobně. Nebo v jídelních lístcích v restauracích je v nabídce ‚kolorad zapečený zaživa‘. Kolorad říkají urážlivě lidem, kteří nosí georgijevskou stužku. To zapečení zaživa vzniklo po té tragédii v Oděse, kde bylo upáleno mnoho lidí s georgijevskou stužkou. V jídelních lístcích na západní Ukrajině se objevuje celá řada podobných urážlivých názvů. To je epidemie stupidity nejvyššího kalibru,“ uvádí Barabanov. Že by těm lidem v Kyjevě jen někdo podstrčil portrét Bandery a uniformy jeho armády? https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *