Sobotka morbidní…

11. Březen, 2017 – 13:07

„Je to jeho velké morální i podnikatelské selhání,“ poznamenal pokrytec Sobotka na Bakalův „obchod snů“ s byty. Nestydí se pan premiér Sobotka?

Bylo to přece jeho ministerstvo financí, co za sekundování osobního přítele Radka Pokorného připravilo OKD včetně 44 tisíc hornických bytů k prodeji v roce 2004, tedy v době Grossovy vlády, která prodej na podzim téhož roku schválila. Ale zpět k pokrytci číslo jedna – Bohuslavu Sobotkovi, jenž byl ministrem financí zodpovědným rovněž za prodej 45,88 procenta akcií OKD. Výsledek obrázku pro foto olser bakala sobotka

Protikorupční policie je přesvědčena, že stát se zbavil akcií příliš levně. Spočítala, že přišel o 3,4 miliardy. A ejhle, šéfem rozpočtového výboru byl v té době za koaliční KDU-ČSL Miroslav Kalousek, nynější předseda TOP 09. Policie už v roce 2012 obvinila Rudolfa Douchu z křivého svědectví a nepravdivého znaleckého posudku znalce, kterého si Fond národního majetku najal. Další Sobotkův kostlivec vypadl ze skříně; on nic, on jen muzikant

Paradoxy se děly, dějí a dál dít budou; po nástupu Bohuslava Sobotky do funkce ministra financí měl v roce 2004 blízkého přítele Radka Pokorného, tehdy společníka Bakalovy advokátní kanceláře Pokorný-Wagner. (Toho Pokorného, právě s výše jmenovaným soudcem Burešem obědvajícího…)

A zrovna tato partička připravovala za ministerstvo financí podklady pro Evropskou komisi ve věci nedovolené podpory pro kupujícího, kterým ale nebyl nikdo jiný než sám Bakala. Suma sumárum, zajímavý střet zájmů, kam se na něho hrabe ten Babišův; šlo o advokátní kancelář, která v té době zastupovala Zdeňka Bakalu, tedy kupujícího, na kterého byla stížnost směřována, a který měl podle stížnosti nedovolenou podporu ve výši mnoha miliard státu uhradit. (De facto zastupoval Pokorný žalující i žalovanou stranu…)

Bakala prý koupí Důl Paskov a všem horníkům daruje byt a Škodu…  Poplašná zvěst dle českých veřejnoprávních médií: nedaruje, ale způsobí… Snímek Břetislav Olšer

Evropská komise se podivovala nad nízkou privatizační cenou OKD, a tehdy mohla vláda ještě privatizaci zastavit. Přesto Sobotkovo ministerstvo zaslalo Evropské komisi stanovisko vypracované advokátní kanceláří Pokorný, Wagner & spol., která pracovala pro kupce OKD, a toto stanovisko hájilo již uzavřenou smlouvu. Přitom ještě v roce 2006 existovala šance na zmaření nevýhodné privatizace OKD, ve které stát mohl tratit mnoho miliard korun.

Jak již bylo výše řečeno, odpověď Evropské komisi připravil Radek Pokorný, jenž současně pracoval i pro Zdeňka Bakalu, který finálně OKD získal. Odpověď Evropské komisi z ministerstva byla na hlavičkovém papíru Bohuslava Sobotky, i když se hájí tím, že dokument podepsal tehdejší náměstek Eduard Janota.n (Ten už ale byl po smrti, nemohl se hájit, takže Sobotkova argumentace byla zcela neetická a morbidní…)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *