bohatý politik Bursík..

24. Únor, 2017 – 9:58

Za milovaného Martina vdala Kateřina a porodila mu dítě; do památkově chráněného domu na pražské Malé Straně, jehož polovinu s bratrem v 90. letech Bursík získal v restitucích. V roce 2006 ho oprava stála 20 milionů a část z této sumy získal jako 2,2milionovou dotaci od památkářů.

Požádat o tuto dotaci považuje Bursík za legální cestu získání peněz na daný účel. O penězích podle něj nerozhodovalo pražské zastupitelstvo ani rada. Bursík byl totiž v době přidělení dotace členem pražského zastupitelstva. Přitom odmítal podezření, že jako pražský zastupitel byl ve střetu zájmů. Zastupitel podle něj údajně nemůže rozhodování památkového odboru ovlivnit.

Zásluhou majetku po předcích byl Martin Bursík jako předseda zelených nejbohatším šéfem politické strany, musel se však soudit o dvě nemovitosti v centru Prahy. Proti němu a bratrovi stál vzdálený bratranec Otakar Schidlof, který žije ve Venezuele. Ten zpochybnil jejich restituční nárok, soud to však neuznal. Bursík dostal dům na Senátní ulici, kde chtěl pověsit plachtu s Dalajlámou. Pro odpověď na otázku, proč šéf zelených vybíral nájemné skrze vlastní firmu, je třeba zacouval až na konec roku 1999. Martin Bursík tehdy řeší “rodinné” problémy.

Kromě zmíněného podílu v historických domech, o které se hlásil i vzdálený bratranec z Venezuely, byl jeho malérem i rozchod s manželkou Ivanou a tedy i dělení společného majetku. Proto společně s bratrem Jiřím zakládá firmu Ecoconsulting. Zabývat se chtěli poradenstvím v ekologii. Kromě toho si jako činnost zapisují i pronájem bytových a nebytových prostor. A hned o měsíc později, v listopadu 1999, uzavírá Martin Bursík zvláštní smlouvu sám se sebou.

Týká se domu na Malé Straně. Podepisuje ji jako pronajímatel (spolumajitel domu), i jako nájemce (spoluvlastník firmy Ecoconsulting). K vyřizování těchto finančních věcí mu dává bratr Jiří plnou moc. Své firmě pronajímá část svého domu za 2,4 milionu korun ročně. Ty samé prostory Ecoconsulting pronajímá dál, ovšem už za nejméně tři miliony korun ročně. Tím Bursík dosáhl jednak nižší daňové sazby (firmy platí míň než fyzické osoby) a také si mohl z příjmů odečíst více nákladů. Jinými slovy: více peněz mu zůstalo v kapse a méně odvedl na daních.

„Ona ta kráva nás už ani neumí oslovit. To je neuvěřitelný. Donutíme je ke spolupráci – silou, Kaťuško. Políbení, martin.“ Slavný e-mail roztržitého Bursíka; odešel v neděli 24. února 2008 ve 23.13 hod. Tedy nedlouho poté, co skončilo zasedání republikové rady, z něhož se Zubová pro nemoc omluvila… Vše by klapalo, jen s nezanedbatelnou minipotíží; tím adresátem mailu byla sice předsedkyně poslaneckého klubu zelených Kateřina Jacques, ovšem SMS přišla řízením osudu, co čert nechtěl, Olze Zubové, o níž byla v textu řeč. Hoplá, ruská ruleta pravdoláskařů aneb Jak Jau Jau dojela nejen na biomasu…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *