Hackeři velkého státu – Zao Ce-tung…

2. Únor, 2017 – 14:03

Co víme? Že prý ministerstvo zahraničí ČR sledovalo aktivitu počítačových pirátů ve svém systému od začátku ledna. Skvělý šéf Zaorálek s „vysokou kompetentností“ zdůraznil, že nepronikli do interní sítě úřadu, v níž by mohli najít tajné informace. Hackeři se dostali pouze do sedmi tisíců k e-mailových schránek zaměstnanců ministerstva včetně náměstků a ministra samotného…

„Naši nejlepší odborníci mi řekli, že charakter toho útoku je takový, že byl velmi sofistikovaný, že musel být prováděn nějakým zahraničním státem zvenku,“ uvedl ministr. „Připomínal útok, který byl proveden na internetový systém Demokratické strany v USA,“ dodal Zaorálek, kvůli jehož vášnivému studiu marxismu-leninismu na Filosofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně se mu začalo říkat Zao Ce-tung. (Brání se, že vyznavačem marxismu-leninismu prý ale nikdy nebyl, spíš svatého Tomáše Akvinského, řečeného Andělský doktor…)

Dnes pro svůj obdiv k Obamovi snad i naivně věří, že vše, co tento prezident USA řekne, je pravda pravdoucí, tedy i fakt, že z tohoto útoku americké tajné služby obvinily Rusko. Barack Obama vyhlásil Rusům odvetu za hackerské útoky proti americkým stranám, institucím a politikům. Jeho vláda vypověděla 35 ruských diplomatů. Deník New York Times píše, že mezi nimi jsou zaměstnanci ruských tajných služeb, kteří útoky organizovali. Kromě toho dala americká vláda uzavřít dvě ruská pracoviště v New Yorku a ve státě Maryland.

Ministr zahraničí Zaorálek si je vědom své nekompetentnosti pro výkon šéfa české diplomacie, proto se potřebuje zviditelnit nějakou situací, která by vzbudila klamný dojem, jak veledůležitá je pozice jeho ministerstva. A tak s vážnou tváří prohlásil, že do mailů ministerstva zahraničí se prolomil hacker. Kvalita útoku ukazuje, že šlo o zkušeného hráče, nejspíš velký stát. Samozřejmě, že i on má na mysli Rusko. Jako vždy, je přece jasné, že Kreml a Putin mohou přece za kalamity sarančat ničící úrodu, za přistání Marťanů a pohyb zemských vrstev v nitru planety Země, jež vzbuzující zemětřesení a tsunami.

Nesmíme mu však až tolik křivdit, že se chce jen zviditelnit, ale musíme připustit, že má vážné obavy, aby na veřejnost nepronikly e-maily, v nichž se píše mj. o tom, kolik jeho úřad musel „vycálovat“, aby se v Pákistánu unesené dívky Tonča a Hanča dostaly zpátky domů. Nebo též něco o případu česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha, obviněného v tuzemsku z miliardových daňových podvodů s pohonnými hmotami. Kvůli němu civilní rozvědka ÚZSI totiž naléhala na celníky, aby proti Zadehovi nezasahovali. Za Peršana lobbovali i Zaorálek, jelikož měl při osvobozováníHanče a Tonče měl vědět, jak na to. Naštěstí tento podvod skončil, kdy ho v luxusním apartmánu hotelu Hilton zatkla protikorupční policie, kterou spolu se Zaorálkem a tajnými službami vodil za nos.

Mezi hackery odhalenými e-maily MZ by mohlo něco být též o tom, proč čtveřice Čechů unesených v Libanonu žádá odškodnění ve výši 40 milionů. Třeba by hackeři přinesli též odhalená chyb Zaorálka při vyjednávání o do Norska unesených dětech paní Michaláková. Nebo, kdo zvoral, že súdánský soud poslal na 20 let do vězení českého občana Petra Jaška. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby, včetně špionáže, jak sdělilo ministerstvo zahraničí ČR. Česká diplomacie je rozsudkem znepokojena a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jen dělá, že považuje za „absolutní prioritu“ zajistit Jaškovo propuštění a jeho návrat do Česka.

(Přitom Petr Jašek je vězněn v Súdánu více než rok. Soudní proces s ním a třemi Súdánci  začal 21. srpna loňského roku. Do země jel na platná turistická víza a účelem jeho cesty bylo odevzdání finančního daru na léčbu studenta Aliho Omera, který utrpěl těžké popáleniny během demonstrace na univerzitě v roce 2013. O jeho osudu se Petr Jašek dozvěděl měsíc před cestou na mezinárodní konferenci…)

Co kdyby mezi na MZ hackery odhalenými e – maily bylo něco též o tom, jak Radovana Krejčíře komando policistů URNA zatklo v jeho vile v Černošicích a předalo jej vyšetřovatelům. Jenom mu sundali pouta, že ho tlačí. Policista Petr Bláha, který je jinak z počítačového centra protikorupční  služby a natáčel prohlídku na kameru, se poté zeptal, zda může jít na záchod. A  Krejčíř se nabídl, že mu ho ukáže. Nikdo nevydal pokyn ke zvláštní ostraze.

Asi neměli čas, když prý „přepočítávali“ pět milionů českých, ne na stole, ale v bedně… Bláha odložil kameru a s Krejčířem odešel. Když za Bláhou zaklaply dveře  toalety, Krejčíř toho využil a volně svojí zahradou odešel, branku si sám odemkl a nasedl do připraveného auta…  Ozval se až ze Seychel… Podle policie podnikatel využil chaosu při domovní prohlídce. Krejčíř ale tvrdí, že z vily odešel po dohodě se státním zástupcem Jaroslavem Dolejším…

Ve své protiruské posedlosti si však Zaorálek ani na vteřinu nepřipustí, že by tím „zahraniční hackerem s velkého státu“ nemohly Obamovy americké tajné služby, které odposlouchávaly i ústředí tří důležitých organizací – Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a OSN. List Le Monde přišel s informací, že americká služba Národní bezpečnostní agentury (NSA) nahrála nedávno ve Francii přes 70 milionů telefonických hovorů. ¨

NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval The Guardian. Z dokumentů, které z hacker Snowden vynesl, vyplývá, že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu… Dostane Snowden politický azyl v Německu za zachránu cti Merkelové?

Snowden poté, co zveřejnil pořízené odposlechy Národní bezpečnostní agenturou (NSA), musel prchnout před zatčením; žil na moskevském letišti, pak dostal nyní o tři roky prodloužený azyl v Rusku, jelikož ho prokuratura USA obvinila z krádeže státních dokumentů a neoprávněné manipulace s nimi. Hrozí mu trest smrti… Dnes se přesto chce Edward Snowden vrátit do USA, pokud bude mít jistotu, že ho tam postaví před spravedlivý soud, uvedl  právník bývalého informátora NSA; a obdržel dopis od generálního prokurátora USA, ve kterém se zavazuje, že Snowden nedostane trest smrti, pokud se vrátí do Ameriky.

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange, jenž zveřejnil tajné depeše amerických ambasád, nyní ve svém rozhovoru popřel, že by mu e-maily předali ruští hackeři; uvedl TO v rozhovoru, který počátkem roku odvysílala zpravodajská stanice Fox News. Zdůraznil, že celou záležitost vnímá jako úsilí o delegitimizaci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Johna Trumpa odcházející Obamovou garniturou, která Moskvu obvinila z ovlivnění listopadových voleb ve prospěch republikána Trumpa.

Důvod je jasný. Pokoušejí se delegitimizovat administrativu Trumpa, která se ujímá vlády v Bílém domě. Snaží se říci, že Trump není legitimním prezidentem,“ vysvětlil znovu tento Australan, který od roku 2012 žije na ekvádorské ambasádě v Londýně pro obavy o vydání své osoby do Švédska a Spojených států, kde jej falešně obvinili ze znásilnění, když odkryl karty zločinců v americké vládě.

„Můžete americkému lidu jednoznačně a na 1000 procent říct, že jste nezískali tyto materiály od Ruska nebo někoho, kdo má napojení na Moskvu?“ zeptal se Assange moderátor Sean Hannity. „Ano, uplynulé dva měsíce opakovaně tvrdíme, že naším zdrojem není ruská vláda ani žádná vládní strana,“ odpověděl Assange. Internetová stránka WikiLeaks, která od roku 2006 zveřejňuje tajné vládní a firemní dokumenty, zpřístupnila během poslední americké předvolební prezidentské kampaně soubor e-mailové korespondence klíčových členů celostátního výboru „Demokratické“ strany, jakož i e-mailů Johna Podesty, bývalého šéfa předvolební kampaně zrůdné Clinton… http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=178781

Přítel nepřítel, všecko jedno. Na jedné straně se objímají při pietních akcích v New Yorku, Paříži či v Normandii, na druhé straně si své “partnery” náležitě prověřují. Komunisticky: Důvěřuj, ale prověřuj!” Vězení hrozí též novinářům; hlavní novinářskou Pulitzerovu cenu za službu veřejnosti totiž dostaly listy The Guardian a The Washington Post, když ji získaly za svou “zločineckou” roli při odhalení odposlouchávacího programu americké NSA pomocí bývalého zaměstnance této rozvědky Edwarda Snowdena. USA přece odposlouchávaly permanentně pouze pár desítek zemí světa.

Julian Assange | foto: stalo-se.cz

Přitom vrabci na střeše Wall Street si už štěbetají, že Demokratická kandidátka na úřad amerického prezidenta Hillary Clintonová se vyhnula přímé kritice velkých společností z Wall Street, když analyzovala příčiny finanční krize během série placených projevů pro banku Goldman Sachs z roku 2013. Vyplývá to podle agentury AP z dalších materiálů, které zveřejnil server Wikileaks. Server Wikileaks postupně publikuje informace uniklé z e-mailů šéfa kampaně Clintonové Johna Podesty. Tedy žádní ruští hackeři…

Tým Clintonové jejich autentičnost odmítl potvrdit či vyvrátit. Únik Podestových e-mailů je dalším z útoků na demokratickou prezidentskou kampaň, za níž podle pátečního obvinění amerických úřadů stojí Rusko. Tedy opět nic o obsahu e-mailů, zda jde o košer informace, či jen chucpe zvěsti, ale jen tvrdohlavě o tom, kdo je údajně za jejich zprostředkováním pro server WikiLeaks. Rusko a Putin jsou zkrátka neustále obviňování v podstatě z čehokoli, chybí možná jen rozpoutání přírodních živlů a kalamit kobylek…

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange zveřejnil tajné depeše amerických ambasád a hrozí mu těžký žalář, ne těm kdož veřejně lhali, aby skutečnost z propagandistických důvodů skrývali v tajných depeších. Kam bychom také přišli v “demokratické a svobodné” společnosti, kdyby si každý bez zeptání rozšiřoval tajné zprávy pro kdekoho a porušoval tak jedinečná lidská práva USA? Přitom si tento muž pouze splnil svůj hackerský sen, když si v roce 2006 založil internetový server WikiLeaks proti korupci a lidskému bezpráví.

Bomba nejen v převzatém slova smyslu; začal se zabývat získáváním a zveřejňováním tajných a citlivých vládních informací. A veřejnost žasla, američtí politici šíleli; na světlo světa vyšly rovněž tajné materiály z americké věznice Guantánamo, obsah mailové schránky Sarah Palinové nebo tajné záznamy z válečných konfliktů v Afghánistánu a Iráku, depeše o pekingském Náměstí nebeského klidu. Přímo šok vyvolal server koncem roku 2010, kdy uveřejnil tajnou korespondenci amerických diplomatů, jejíž obsah byl tak urážlivý a kompromitující, že v mnoha případech mohl pěkně zavařit vztahům mezi mnoha zeměmi. Natočí Stone film o Majdanu a dostane za něj Oscara jako za Četu?

Třeba nařízením amerického ministerstva zahraničí, vyzývajícím diplomaty USA ke sbírání informací o vysokých funkcionářích OSN. Objevil se zde také seznam klíčových amerických objektů, který by podle mnohých mohl posloužit případným teroristům jako inspirace k útoku. Někteří američtí politici apelovali, aby se s WikiLeaks zacházelo jako s teroristickou organizací, jelikož jeho počínání může vést k ohrožení životů. Ovšem mnohem víc bylo lidí, dle nichž by si Assangeův server měl vysloužil obdiv svým bojem za spravedlnost a proti svévolí vysokých úředníků.

Za svou činnost v oblasti médií byl oceněn organizací Amnesty International i časopisem The Economist, aby se v roce 2010 Julian Assange dostal do čela žebříčku Osobnost roku, vyhlašovaného magazínem Time. Právníci zastupující americkou vládu v kauze WikiLeaks však pokrytecky tvrdí, že zakladatele serveru Juliana Assange nehodlají trestně stíhat; už přes dva roky se ukrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně, byť kontroverzní materiály neukradl, ale pouze zveřejnil, a USA by tak musely stíhat i všechny novináře, kteří je publikovali po něm.

Ekvádor obvinil britskou soukromou firmu z toho, že instalovala mikrofon do jedné z místností jeho velvyslanectví v Londýně. Podle ekvádorského ministra zahraničí Ricarda Patiňa měl mikrofon sloužit k odposlouchávání ambasády, na níž se skrývá zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange. Odposlouchávání prováděla společnost The Surveillance Group Limited, jedna z největších soukromých pátracích a sledovacích společností ve Spojeném království. To však trestné není…To jsou mi paradoxy, že Václava Havle…http://www.rukojmi.cz/clanky/3142-husajn-obama-posila-dalsi-vojaky-k-ruskym-hranicim-chce-vyprovokovat-valku-driv-nez-se-trump-stane-prezidentem-pro-jake-instrukce-si-jel-stropnicky-do-washingtonu-pozornost-verejnosti-pohlti-vanoce

Ruští hackeři v akci proti Clintonové a českému ministerstvu zahraničí…

Inu, hackeři velkého státu (Ruska) napadli dle Zao Ce-tunga Černínský palác na baterky ze dvou důvodů; chce se zviditelnit nebo naopak chce předejít prozrazení svých choulostivých e-mailů. Plonkovní ministr už neví kudy kam, aby se zbavil svého syndromu vyhoření a mindráku ze své podivné rétoriky připomínající slohové práce školáka základní školy…

PS: Tak se sešli ne u Kolína, ale ve Washingtonu, a ne medvídci, nýbrž bossové CIA, FBI a NBÚ, aby na základě jednoho geniálního faktu, že přece Putin byl rád, že Trump zvítězil a dokonce si telefonovali, rozhodli, že Rusko a Putin mohou za hackerské útoky na průběh amerických voleb. USA mají totiž vždycky pravdu, byť John McAfee, zakladatel stejnojmenného antivirového programu, místopřísežně včera prohlásil: „Mohu vám zaručit, že demokratické servery nenapadli Rusové.“ Uvedl to v rozhovoru s proslulým moderátorem Larry Kingem. Patrně věděl, že výše uvedení bossové českého MZ jsou rozumu mdlého a vše spolknou i s navijákem… http://www.rukojmi.cz/clanky/2190-kdyz-obama-lze-amerika-je-pry-plna-odvahy-optimismu-a-duvtipu-a-je-pry-mnohem-silnejsi-nez-kdy-byla-pritom-kritizuje-hluboce-pesimistickou-vizi-usa-v-podani-trumpa-co-siri-jen-zast-obvinovani-zlobu-a-nenavist

http://www.rukojmi.cz/clanky/2469-pravda-zustane-vzdy-pravdou-byt-ji-odhali-pracovnik-narodni-bezpecnostni-agentury-snowden-ci-zakladatel-serveru-wikileaks-assange-nebo-hackeri-co-napadli-databazi-svetove-antidopingove-agentury-wada

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/425619-cia-zname-jmena-rusu-kteri-predali-ukradene-e-maily-wikileaks.html

http://svobodnenoviny.eu/assange-obama-se-snazi-delegitimizovat-zvoleni-trumpa/

http://olser.cz/11386/spisovatel-olser-hrad-je-pro-trumpa-vlada-pro-clintonovou-to-byly-titulky-ceskych-presstitutu-smali-se-outsiderovi-jemuz-da-clintonova-jasne-ko-nedala/

http://www.novarepublika.cz/2016/12/syrska-armada-rozpoutala-peklo.html

http://www.rukojmi.cz/clanky/2621-arabska-koalice-vedena-saudskou-arabii-a-vyzbrojovana-usa-pacha-valecne-zlociny-bez-povsimnuti-rb-osn-ktere-vycuranek-kerry-navrhl-aby-omezila-kompetence-prava-veta-a-mohla-tak-vysachovat-rusko-ze-syrie

http://www.rukojmi.cz/clanky/1596-hlas-kaddafiho-ze-zahrobi-varoval-jsem-vas-ze-se-vam-bombardovani-libye-vymsti-a-jednou-budete-hrabat-prstíčkem

http://www.rukojmi.cz/clanky/183-zlodej-uz-rok-krici-chytte-zlodeje-rusko-chce-ukrizovat-presila-vice-nez-30-zemi-nato-eu-a-osn-jejimz-hlavnim-sponzorem-jsou-navic-usa

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *