Thajskem proti neuróze

16. Leden, 2017 – 14:32

Když jsem se ráno probudil a uvědomil si, že svět je na pokraji válečné zkázy, rozhodl jsem se, že si udělám na chvíli pohov od popisování všech těch  globálních hrůz a udělám si přechodnou radost vzpomínkou na pohádkovou zemi Thajsko. Stačil jen název jeho hlavního města; Bangkok-Krungthep (Město andělů):

Krungthep Mahanakhon Bovorn Ratanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokpop Noparatratchathani Burirom Udomratchanivetmahasathan Amornpiman Avatarnsathit Sakkathattiyavisnukarmprasit.

Volně přeloženo toto jméno zní: Velké město andělů, věčné a nádherné místo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahých kamenů – diamant, rubín, smaragd, žlutý safír, granát, modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko – královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, v němž sídlí bohové a mají svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou…

Není to nádhera? A co thajští sloni?  Sloni i ženy (Buddha měl být v předcházejícím životě bílým slonem) mají v Siamu velkou popularitu, i když se říká, že thajské ženy jsou jen zadníma nohama slona. Jejich povinností je svého muže za všech okolností ctít a trpělivě snášet všechny jeho nedostatky.Hlavními přikázanými vlastnostmi žen byly vždy pokora, mlčenlivost, ostýchavost a pasivita vůči všem, kromě manžela. Pak si jejich muži mohou dovolit třeba i strkání hlavy do krokodýlí tlamy…

Sloní hrátky v Bangkoku…

Thajský plovoucí trh Damnoen Saduak,,,

V hlavním městě je největší travestie show na světě. Sál pro pár stovek zvědavců, jeviště, podobající se velkolepé divadelní scéně. Na dvě stě mladíků, převlečených za sličné ženy, šokuje ve dvouhodinovém představení pro užaslé diváky. Muži vzdychají nad andělsky půvabnými tvářičkami a dlouhými nohama tanečnic – tanečníků, jejichž svůdná těla zdobí pestrobarevné kostýmy. Vzdechy jsou ještě silnější, když si mužské heterosexuální osazenstvo uvědomí, že všecka ta fyzická krása patří thajským jinochům, s genitáliemi pevně přelepenými leukoplastem, jen aby byly jejich klíny co nejvíc žensky přitažlivé.

Pravda, těch umělých hmot je na zmíněných a ženy imitujících postavách víc; počínaje silikony, jež z mnohých mužných hrudí vytvořily ženská poprsí, a konče nastřelovanými vlasovými kořínky nebo umělými řasami. Byznys je byznys. Na své si přijdou i plastičtí chirurgové, zabývající se též odstraňováním šikmých očí a baňatých nosánků. Zmíněné šou je však podívaná skutečně velkolepá, zvláště když si uvědomíme, že ony ženy – mladíci nejsou homosexuálové…

Úžasný je vztah ke svému králi, jímž byl neuvěřitelných 70 let Pchúmipchon Adundét z dynastie Čakri – Rama IX.. Ve věku 88 let zemřel 13. října 2016 a byl nejdéle vládnoucí panovník na světě. Na trůně byl od roku 1946. Následníkem trůnu je králův jediný syn Maha Vadžiralongkorn. Zemi čeká 30 dní státního smutku, během nichž budou zakázány jakékoli oslavy…

Spíše než politice se v posledních letech věnoval sociálním projektům a ochraně životního prostředí. Rama IX. se narodil 5. prosince 1927 v nemocnici v Mount Auburn v americkém státě Massachusetts, vystudoval ve Švýcarsku politologii, stačil se těžce zranit při autohavárii a vzít si za manželku dceru thajského velvyslance v zemi Helvétského kříže Sirikit Kittijakarou, s níž má dnes tři princezny – Ubol Ratanu, Sirindhorn, Čulabhorn a prince Vadžiralong-korna.

Král se veřejnosti představil prostřednictvím četných výstav nejen svých fotografií, ale také obrazů. Rád a dobře maluje. Hlavním oborem, v němž však vyniká, je hudba. Věnuje se hře na klarinet a saxofon. Koncertoval dokonce s Beny Goodmanem, Luis Armstrongem či Duke Elingtonem a natočil se svým královským orchestrem dvě gramofonové desky. Zviditelnil se i jako hudební komponista a řada z jeho několika desítek skladeb byla hrána rovněž na Broadwayi. Byl jmenován čestným členem Institutu hudby a umění ve Vídni. Proslavil se i ve sportu, když v roce 1967 zvítězil na IV. hrách jihovýchodní Asie v jedné z kategorií jachtingu.

Inu, nestojí to za to, se alespoň na pár okamžiků zbavit nočních můr v podobě válečných vřav, mučení vězňů a zabíjení milionů civilistů v nesmyslných válkách…?

Foto: Reuters (2), Břetislav Olšer (26)

Má Thajsko nejkrásnější mladíky aneb Missáci k nakousnutí…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *