Trump volal Zemanovi…

8. Prosinec, 2016 – 14:27

Prezident Miloš Zeman si užívá své úspěšné období; napřed jeho šéflékař Martin Holcát rozpustil po třech letech lékařské konzilium, jelikož má je hlava státu na svůj věk v super kondici. Potvrdil to též při vystoupení ve Sněmovně, kde znovu perlil v projevu bez papírů, když jeho argumentace opět neměla chybu.

Pochválil též státní rozpočet, na což reagoval Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, že jde o neambiciózní rozpočet; nic o tom, že toto „neambiciózní“ Babišovo konání přispěje poprvé za trvání ČR k umazání desítek miliard ze státního dluhu. Jen víc tak neschopných kandidátů na prezidenta republiky a Miloš Zeman nebude mít při své obhajobě už vůbec žádný problém…

Vrcholem úspěšnosti byl však pro Zemana telefonát zpoza Atlantiku… Stalo se, co se muselo stát; Donald Trump, jenž od ledna 2017 bude 45. prezidentem USA, pozval prezidenta Miloše Zemana na návštěvu Bílého domu. Dle obou státníků se naskýtá ideální příležitostí setkání na konec dubna příštího roku, kdy má prezident republiky v USA obdržet rovněž cenou Warrior for Truth – Bojovník za pravdu – nadace Gershon Jacobson Foundation, pojmenovaná po rodákovi z Moskvy, zakladatele v USA největších židovských novin v jidiš…

Zdvořilost se nosí i ve vysoké politice; na oplátku rovněž prezident Zeman svého kolegu Donalda Trumpa  k návštěvě České republiky a toto pozvání bylo přijato. „Mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb a chtěl bych srdečně blahopřát panu Donaldu Trumpovi. Jak víte, 28. září jsem vyjádřil veřejnou podporu tomuto kandidátovi a byl jsem jeden z mála evropských politiků – a to z toho důvodu, že souhlasím s jeho názory jak na migraci, tak na boj proti islámskému terorismu. Domnívám se, že americké volby prokázaly vůli amerického lidu nenechat sebou manipulovat sdělovacími prostředky,“ řekl prezident Zeman; během projevu, v němž republikánovi těsně po zvolení gratuloval.

A zajásal si nejvíc ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, pro něhož je pozvání do Bílého domu výbornou zprávou. Bodejť ne. „Je to výborná zpráva, protože Spojené státy jsou klíčový partner a spojenec,“ podotkl šéf české diplomacie. Jistě si je vědom, že má co dohánět ohledně jeho kontaktů s administrativou USA, v nichž má prezident Zeman náskok. Už v listopadu 2001 se jako premiér Česka údajně setkal v Bílém domě s prezidentem USA G. Bushem ml., jemuž měl předat informace od českých tajných služeb o setkání egyptského teroristy z útoků na New York Muhammada Atty s iráckým diplomatem s Ibrahímem al-Aním v Praze, což se však údajně se to nepotvrdilo…

A navíc jsme se dozvěděli pozitivní zprávu; Ivana Trumpová řekla deníku New York Post, že se chce stát americkou velvyslankyní v České republice. Tento návrh se chystá předat budoucímu prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, se kterým je rozvedená… Dnes už to bude nejznámější Češka na světě. Nemine týden, aby média nepřinesla zprávu o tom, kde a za kolik nakupovala či ke komu a s kým přišla na večírek. Namátkou: Týdenní výdaje Ivany Trumpové se pohybují v přepočtu okolo dvou milionů korun.

„Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou,“ složil prezident Miloš Zeman poklonu Ivaně Trumpové, když jí ve středu kolem 16. hodiny telefonoval. Zároveň jí poděkoval za odvahu, kterou projevila, udělala mu tím prý velkou radost. Také řekl, že se těší, až seznámí paní Ivanu Trumpovou se svou manželkou, která je též Ivana; dodal, že možnou diplomatku kdykoliv rád přivítá na Pražském hradě a v Lánech. http://www.rukojmi.cz/clanky/2905-kdy-zacne-knize-karel-spac-i-rypat-ze-ivana-trumpova-neni-karierni-diplomatka-nastesti-tento-vecny-slofikar-ma-utrum-se-svymi-kecy-a-uz-mu-zbyla-jen-prasiva-prazska-kavarna

Současný český prezident Miloš Zeman pobýval v USA od svého zvolení hlavou státu několikrát, jednalo se ovšem o pracovní cesty a do Bílého domu pozván nebyl. Poprvé byl Zeman jako hlava Česka ve Spojených státech v březnu 2015, kdy vystoupil jako řečník na konferenci AIPAC (Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti), hlavní proizraelské lobby v USA. Poté v září 2015, kdy vedl českou delegaci na zasedání Valného shromáždění OSN, kdy se krátce setkal s Barackem Obamou.

Na střeše Rockefellerova centra ve výšce 260 metrů…

Dva a půl roku od inaugurace prezidenta Miloše Zemana, aneb Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…

Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních troubů prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval v březnu 2015 dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy. Zeman vystoupil před tisícovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) ve Washingtonu. (veřejnoprávní ČT 24 věnovala v Událostech prezidentu ČR Miloši Zemanovi v USA od 19, 40 hod. patnáct vteřin z vysílacího času placeného daňovými poplatníky…

“Teď si musíme všichni říci: Já jsem Žid – Ani jehudi!” prohlásil hebrejsky s odkazem na slavnou větu prezidenta Kennedyho ve studenou válkou rozděleném Berlíně “Ich bin ein Berliner”. Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: ”Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti… Už nikdy,” uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další, k tomu standing ovation“ – potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva – Žid se blbcům zdaleka vyhne…

Poté se prezident Miloš Zeman při své druhé prezidentské návštěvě USA viděl v New Yorku s krajany, s nimiž plul kolem Manhattanu, a poté měl schůzku se zástupci českých firem působících v regionu. Setkání se uskutečnilo těsně před pracovní návštěvou Valného shromáždění OSN, kde prezident o půlnoci z úterý na středu vystoupil s výzvou ke společnému boji proti radikálnímu hnutí Islámský stát. Ještě předtím však zhlédl představení žáků české školy v České národní budově. Děti v národních krojích mu k jeho narozeninám zazpívaly českou hymnu. V závěru dne se oslavenec sešel se zástupci dobročinné krajanské organizace Bohemian Citizens’ Benevolent Society of Astoria.

Prezident si udělal repete oslavy svých jednasedmdesátých narozenin v ruské restauraci Mari Vanna nacházející se na  ulici1 East 20th Street, mezi Park Avenue a Broadway. Restaurace se vzácným hostem pochlubila na svých facebookových stránkách. „Happy Birthday Milos Zeman, President of Czech Republic!!!“ Na videu je vidět přání a sfouknutí svíček, jež doprovází potlesk stolovníků do rytmu a zvuk harmoniky a rolniček.

V tiskovém středisku OSN lze objevit spoustu zajímavostí, zvláště když je vašim průvodcem ing. Šurman, rada velvyslanectví ČR při OSN…

Kromě toho prezident Zeman přinesl v české a anglické verzi tradiční modlitbu, která je věnována newyorským hasičům. V rámci návštěvy pietního místa se setkal také s rodinou Lukáše Rambouska. Ten je spolu s Alenou Sešínovou jednou ze dvou českých obětí teroristického útoku. Oba zahynuli v troskách severní věže Světového obchodního centra. V plénu Valného shromáždění po generálním tajemníkovi OSN vystoupil mezi jinými prezident Spojených států Barack Obama, hlava ruského státu Vladimir Putin či francouzský prezident François Hollande a íránská hlava státu Hasan Rúhání.

Český prezident při svém půlnočním projevu v OSN navrhl vznik společné protiteroristické jednotky pod záštitou Rady bezpečnosti OSN. Pro vytvoření takovéto jednotky  Zeman vyzvat ke spolupráci Spojené státy, Evropskou unii, Rusko a Čínu, což pro něho není „španělská vesnice“. Ne nadarmo byl během své všemi houfně poplivané návštěvy v Moskvě a Pekingu, kde zaštítil nejen miliardové obchody, ale rovněž souhlas s protiteroristickými aktivitami obou zemí; mluvil o tom s ruským i čínským prezidentem, oba vyjádřili této myšlence podporu. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem či čínskou hlavou státu Si Ťin-pchingem navíc bydlí ve stejném hotelu Waldorf Astoria.

Budova OSN v New Yorku…

New York…

Zeman se sešel i s chorvatskou prezidentskou Kolindou Grabarovou Kitarovičovou a předsedou thajské vlády Prajutchem Čan-Očou a s nejmenovanými syrskými diplomaty, Večer se pak prezident Zeman zúčastnil recepce pořádané americkým prezidentem Obamou.

Prozatím se Zeman musel spokojit alespoň s rychlou fotografií s prezidentským párem Obamových v rámci své návštěvy Valného shromáždění OSN loni v září.

Plujeme kolem Manhattanu, ale Dvojčata dnes pan prezident už neuvidí, svět o ně připravila islamistická anticivilizace…

Setkání s krajany mělo přívětivý nádech pro 400 milionů korun Česka na obnovu Národního domu na Manhattanu, který chtěli zbourat. Následně položil prezident Zeman květiny ke Ground Zero; je symbolické, že o boji proti terorismu mluvil právě v New Yorku. Proto se setkal i se zástupci městských hasičů, kterým přivezl jako dárek sošku svatého Floriána, patrona profesí souvisejících s ohněm. Spolu se soškou předal Zeman hasičům také fotografie památníku, který hasiči z první pražské části na Kampě odhalili na památku svých 343 kolegů, kteří zahynuli při záchranných operacích v troskách zřícených dvojčat Světového obchodního centra.

Zdroj: Blesk…

Předvídavost Hradu si  dovolila již před několika měsíci rozhodnout, že šéf zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček se stane novým českým velvyslancem v USA. Při návštěvě krajanského domu v New Yorku to v říjnu oznámil prezident Miloš Zeman. Do funkce, ve které nahradí Petra Gandaloviče, by měl Kmoníček nastoupit v březnu.

„Pan prezident to uspěchal, je to porušení zavedených pravidel. Dokud nevyjíždí velvyslanec na pozici, tak se jeho jméno neoznamuje,“ řekl Svoboda. „Nedělá to dobrou atmosféru, nepomáhá to dobrým mezilidským vztahům. Nedělá se to, ale nemá to žádný zásadní dopad,“ uvedl zaťatý lidovec. Proč ta animosita dvojice Svoboda a Kmoníček?  Proto, že Kmoníček o svoji nominaci na post ministra zahraničí ČR přišel po konfliktu právě s Cyrilem Svobodou, když jako velvyslanec ČR při OSN v období 2001 – 2006 údajně nepostupoval podle ministrových instrukcí. A Svoboda se tak stal ministrem zahraničí místo něho… http://www.rukojmi.cz/clanky/2506-jmenovani-kmonicka-velvyslancem-v-usa-neodpovida-etikete-mezinarodnich-vztahu-avsak-trafiky-v-duchu-neco-za-neco-predchazejicich-velvyslancu-do-washingtonu-byly-na-vysost-eticke

Snímky Reuters (3), New Yorku Břetislav Olšer (7)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *