Zaklapne za Wolfem vlčí past, nebo ho semele „strojek na maso“…?

18. Prosinec, 2008 – 8:41

Žiji v Ostravě už čtyřicátý rok. V sídlišti Zábřeh-Pískové Doly, které je nedaleko obvodu Mariánské Hory a Hulváky, v němž bydlí také exposlanec ČSSD doc. Ing. Petr Wolf, CSc.

Momentálně jde o velmi kontroverzního politika-přeběhlíka, mimo jiné člena, předsedu, místopředsedu a pozorovatele asi pětadvaceti parlamentních výborů, podvýborů, komisí a skupin.

Kolem mariánskohorské radnice jsem jezdil několik let cestou na své důlní pracoviště v Dole Jan Šverma 2, kde jsem brigádničil a zlepšoval si kádrový profil jako synek vesnického učitele, vyhozeného na hodinu pro svoji víru a že odmítl podepsat….

Časem jsem už jako novinář poznal řadu tamních obyvatel, starostů, místostarostů i radních, takže mi osoba pana Wolfa není neznámá. O to víc mě zajímaly jeho osudy jako docenta Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, s jejímiž pedagogy, profesory i rektory Hajkrem, Čermákem a Roubíčkem jsem též pracovně jednal.

Vždy jsem ctil presumpci neviny, jednou jsem o své vůli odešel z redakce, kde mě jako soudničkáře nutili psát o podezřelých osobách pod jejich plným jménem dřív, než rozsudek nad nimi nabyl právní moci…

Docent Wolf však zastává významnou politickou funkci a na to jsou, bohužel či bohudík, jiná pravidla. Napřed byl totiž dosazen na místo zmocněnce vlády pro řešení problémů spojených s revitalizací Moravskoslezského kraje.

Poprvé na sebe výrazněji upozornil, když se následně z naprosto nevolitelného místa kandidátky ČSSD prosadil v roce 2006 do Parlamentu, čímž byly nabourány ambiciózní plány Jiřího Paroubka s jinými a mnohem výše postavenými oranžovými moravskoslezskými kandidáty.

Pak došlo na první vážné lámání chleba; hlasovalo se o vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě a o státním rozpočtu. Petr Wolf se ale svým stranickým kolegům omluvil, že je v nemocnici, jelíkož prodělal vážnou srdeční příhodu a nemůže se hlasování zúčastnit.

Vyšlo ale najevo, že poslanec ČSSD Petr Wolf v době hlasování neúspěšně obhajoval na VŠB-TU profesuru. Děkanovi sdělil, že nemocnici opustil na vlastní žádost, když opravdu v ostravské fakultce byl kvůli nestabilní angině pectoris, jež však nebyla zřejmě tak vážnou, jak sám prezentoval.

Svoji divnou „loajalitu“ projevil následně tím, že napřed vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD a vzápětí i ze strany socialistů. Prý proto, že byl vystaven vydírání a vyhrožování.

„Hrozí mi smrtí a tvrdí, že na mě mají složku…“ chabě se hájil.

„Tak jestli mu měli vyhrožovat esemeskami údajní členové ČSSD, že mu zapálí dům, tak teď po tomto jeho zdivočelém kroku mu to můžou klidně provést doopravdy… Pokud by to ovšem byla pravda…,“ nechal se slyšet jeden z členů ČSSD. „To bychom ale byli sami proti sobě…“

A co čert nechtěl, jak šel čas, někdo ukradl z Wolfových tří místností poslanecké kanceláře notebook.

„Jsem přesvědčený, že pracovali na politickou objednávku a souvisí to s událostmi posledních týdnů. Do poslaneckých kanceláří se přeci nikdo nevkrádá kvůli šperkům nebo penězům,“ měl říct telefonicky Wolf ze zahraničí, kde byl se svými syny na dovolené.

Prý dva neznámí kultivovaní, sebevědomí a dobře oblečení muži mu ukradli notebook, s údajně zkopírovanými textovými zprávami a dopisy, kterými mu i jeho manželce někdo před časem vyhrožoval.

Nemaskovaní zloději si napřed sedli na schody a počkali, až je majitel a správce domu spatří, dobře si je prohlédne, zapamatuje a prohodí s nimi pár vět, aby následně zavolal panu Wolfovi, čímž mu zajistil tisíciprocentní alibi, zatímco zloději sami sebe uvrhli v podezření, že přišli zničit důkazy o své nekalé dopisovací činnosti…

Dnes se zdá, že politická kariéra přeběhlíka Petra Wolfa asi končí. Protikorupční policie ukončila prošetřování jeho firmy UT 2002. Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že jako obchodník mj. s pneumatikami nakládal s penězi hodně svévolně: například je ve výší několika set tisíc použil na fiktivní služební cesty.

Také vyšlo najevo, že společnost zaplatila tři čtvrtě milionu ruské firmě Gexana za studii, která byla volně dostupná na internetu. Navíc se zjistilo, že na moskevské adrese Gexany se nikdo nezdržuje. A podle Interpolu taková firma údajně není ani v Rusku vůbec registrovaná.

Kriminalisté proto navrhli obvinit poslance Petra Wolfa z úvěrového podvodu a porušování autorského práva. Jde totiž o zřejmé zneužívání dotací. Kdyby se případ dostal k soudu, sněmovnímu přeběhlíkovi by hrozilo až osm let vězení. Tedy pokud by jej nechránila poslanecká imunita.

Více než čtyři miliony, kvůli kterým chce policie poslance Petra Wolfa obvinit, však nebyly zdaleka jedinou dotací, kterou jeho firma dostala; k tomu to mělo být od roku 2003 ze státního rozpočtu dalších jedenáct milionů.

Ne že by bylo jasné, že pan docent něco ukradl. On sám se hájí, že při čerpání dotace se jeho firma údajně dopustila jen „rozpočtové nekázně“.

Presumce neviny je prostě presumce neviny a dokud rozsudek eventuálního soudu nenabude právní moci, je třeba se dívat na pana docenta jako na zcela nevinného.

Petr Wolf vstoupil do ČSSD v roce 2002, před rokem 1989 byl členem KSČ. „Chtěl jsem studovat, získat titul CSc., proto jsem vstoupil do strany,“ vysvětlil…

„Je to inženýr, docent, kandidát věd a kdovíco ještě, ale místo toho, aby dělal kariéru ve vědě, dá se na politiku… Asi ho na báňské nechtěli nebo nebyl taková „šajba“, jak si o sobě myslel…?“ říká jeden z radních.

A dodává, že on sám má také titul z doby totality, ale raději se k němu, pokud to není nutné, moc nehlásí. Dost je mu trapné, že by titul asi neměl, kdyby kdysi nezvládl zkoušky z Marxe a Engelse, leninismu, VUML či politickou ekonomii socialistických „kapacit“…

Pan ing. Wolf to má ovšem asi „na háku“; ve svých osmačtyřiceti letech už bere, co mu přijde pod ruku…

Šance není nádraží, aby neutekla…

Tak je docela možné, že za ním zaklapne vlčí past, nebo ho jako opruzeninu semele mlýnek na maso…

PS: Slovo „der wolf“ znamená v němčině „vlk“, nebo „strojek na maso“ či „opruzeninu“….

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan
  3. Srp 28, 2017: ????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *