Kdyby nebylo v roce 1783 ruské carevny Kateřiny Veliké, dopadli by ruští obyvatelé Krymu jako Arméni, na nichž spáchala Osmanská říše genocidu. kdy jich vyvraždila přes půldruhého milionu…

15. Říjen, 2016 – 16:53

„Krymský chanát existoval po staletí. Všechna naše neštěstí začala ruským obsazením Krymu v roce 1783. Spolupracovat s dnešním Ruskem znamená odsoudit náš národ k rychlé smrti.“  Taková jsou slova „historika a politika“ Refata Čubarova, krymského Tatara. Narodil se v Uzbekistánu, studoval v Moskvě, pracoval v Lotyšsku, pak se konečně vrátil do vlasti svých předků na Krym. V červenci 2014 ho prý odtud ruská vojska zase vyhnala.

Rád bych opět citoval slova zvláštní žurnalistické bytosti jménem Palata z MF Dnes. Krymští Tataři prý dnes nahlas „pláčou“ a stěžují si, jakým způsobem se k nim Stalin a „zlí Rusové“ zachovali po válce a jak bylo nelidské je vystěhovat z Krymu do Tatarstánu. Tak trošku „zapomínají“ uvádět důvody, proč k tomu vlastně došlo, vůbec nic totiž o tom, že většina Krymských Tatarů za války bojovala pod vlajkou s hákovým křížem společně s Wehrmachtem a v brigádách SS.

 

Krymští Tataři byla partička s krutými osmanskými geny, což jim nebránilo, aby bez skrupulí stříleli do sovětských vojáků bránících Krym a Sevastopol a esemeskový básník Palata dnes bezostyšně napíše titulek: „Kreml chce vyhnat odbojné Tatary z Krymu…“ Ani neopověděl na hypotetickou otázku, který civilizovaný stát by si nechal rozvracet společnost potomky kolaborantů s německými nacisty…? Když totiž Rudá armáda osvobodila Krym, krymští Tataři následovali válečnou frontu společně s nacisty nejen do států střední Evropy, ale rovněž na Blízký Východ, kde dále zabíjeli nepřátele Hitlerovi nacistické třetí říše.

Když se pak Krymští Tataři vrátili po 2. sv. válce domů, ostražitý a nedůvěřivý Stalin vydal rozkaz k jejich deportaci z Krymu, kde k nim většina lidí cítila téměř stejnou nenávist jako k Němcům. A tak jako u nás docházelo k násilnostem vůči sudetským Němcům, své si právem vysloužili i krymští Tataři; místní lidé, totiž měli v čerstvé paměti, za koho ti tatarští zrádci bojovali a koho zabíjeli. Jejich deportace do Tatarstánu vlastně zachránila většině z nich život před lynčováním a nebyla ničím jiným, než aktem Stalinova milosrdenství.

Mohl je za jejich vlastizradu klidně nechat všechny popravit, nebo prostě jen zavřít oči a nechat na obyvatelích Krymu „vykonání spravedlnosti“. Jinou možností bylo uspořádat „krymský Norimberk“ ,resp. proces s válečnými zločinci. A plným právem. Krymští Tataři za války bojovali v divizích SS, jako byla Waffen-Brigade der SS (Tatar nr.1), rovněž pak v Tataren-Gebirgs jäger-Regiment der SS, později v SS-Waffengruppe Krim a dalších jednotkách SS a Wehrmachtu, proto dostali od Stalina šanci na nový život v jiném státě Sovětského svazu, než v tom, kde spáchali svou hroznou zradu…

Vzpomínám si na své dětství, kdy jsem se v náboženství dozvěděl, proč každé poledne vyzvánějí zvony na kostelích. Na sklonku 16. století totiž začali čeští a moravští šlechtici budovat opevnění mimo hranice vlastní země, jakési vysunuté opevnění, které mělo být rozhodující obranou proti turecké expanzi. A právě do této doby osmanských výbojů spadá nařízení o poledním zvonění. Ze strany Svatého stolce to bylo zdůvodněno tím, že neustále hrozí vpád Turků a tak je zapotřebí, aby všichni křesťané bez rozdílu stavu při vyzvánění klekli na kolena a modlili se za odvrácení osmanské hrozby…http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/2215-jelikoz-kdysi-neustale-hrozil-evrope-vpad-turku-svaty-stolec-zavedl-poledni-vyzvaneni-zvonu-aby-vsichni-krestane-klekli-na-kolena-a-modlili-se-za-odvraceni-osmanske-hrozby

Pro pana Palatu uspořádán nyní malý exkurz do historie Krymu; první katastrofa pro místní obyvatele přišla v roce 1243, kdy na poloostrov vpadla tatarská Zlatá horda, část vojska slavného Čingischána. Tataři byli krutí válečníci, kteří pocházeli z Mongolska a vytvořili ohromnou říši sahající od Číny až za Kyjev a Moskvu. Zhruba ve stejné době přijali Tataři islámské náboženství a první mešita byla postavena v roce 1314 v dnešním městě Starij Krym, tehdy zvaném Qirim. V době vlády Tatarů se také přestal používat název Tauris a ujalo se označení Krym, pocházející z tatarského názvu Qirim.

Nezvladatelná obrovská říše Zlaté hordy se nakonec rozpadla na několik menších celků a jedním z nich se stal Krymský chanát, který si tolik Palatovi pochvaloval předseda parlamentu krymských Tatarů Refat Čubarov. Měl na mysli ten chanát, jenž se v roce 1475 stal podřízeným osmanských Turků. Tak to zůstalo ještě po tři století, během nichž Tataři neustále ohrožovali Rusko a Ukrajinu. Po rusko-turecké válce v roce 1783 však ovládla Krym ruská carevna Kateřina Veliká. Slavnou se stala její návštěva, při které se setkala s prvním správcem Krymu, knížetem Potěmkinem a prohlédla si černomořskou flotilu v Sevastopolu.

Kubáňští kozáci na vítězné přehlídce v Moskvě v roce 1945… Photo courtesy of Alexander Kiyan rkka.ru

Potěmkin se snažil, aby vše vypadalo dokonale, ale obrázek prosperující země byl pouze povrchní – odtud pochází okřídlené slovní spojení „Potěmkinova vesnice“. Až přišel časový posun a v rámci oslav 300. výročí připojení Ukrajiny k Rusku daroval Nikita Chruščov v roce 1954 Krym Ukrajině. Sám byl rodem Ukrajinec a nepočítal, že by se Sovětský svaz mohl někdy rozpadnout. V dalších desetiletích byla postavena řada sanatorií a hotelů a začaly sem proudit davy rekreantů z celého Sovětského svazu, ale třeba i z východního Německa. Kdo by v té době tušil, že někde existuje nějaký populista Gorbačov, co si vymyslí nesmysly jako „perestrojka a glasnost“, které s přičiněním jeho anální politiky vůči prezidentu USA Reaganovi byla i za odpojení Ukrajiny od SSSR… http://www.rukojmi.cz/clanky/2075-na-ci-strane-chameleon-gorbacov-vlastne-byl-nestacilo-mu-ze-se-podbizel-reaganovi-ktery-po-invazi-usa-na-grenadu-v-roce-1983-jejimz-dusledkem-byly-desitky-mrtvych-jen-cynicky-rekl-tohle-ani-nenarusilo-mou-snidani

Po vyhlášení nezávislosti v roce 1991 tak připadl Krym Kyjevu, i když získal znovu autonomii – Autonomní Republiky Krym a svoji ústavu, vlajku i hymnu. Protože většina obyvatelstva mluví rusky, hovořilo se zde stále o možnosti připojení k Rusku nebo alespoň zavedení ruštiny jako oficiálního jazyka, zavedení moskevského času a ekonomické nezávislosti na Ukrajině.

Kdyby toto vše v prospěch Krymu nenastalo, Palatův host Refat Čubarov, Krymský Tatar. by si nemohl stěžovat, jak je zlí Rusové“ vystěhovali z Krymu do Tatarstánu¨; jeho chanát by totiž vyvraždil ruské obyvatele Krymského poloostrova, stejně jako Osmanští Turci Armény. Spáchali tak v roce 1915  genocidu, což nyní uznal i německý Spolkový sněm a Turecko na to vzápětí odvolalo svého velvyslance v Německu ke konzultacím. Šéf turecké vlády zároveň prohlásil, že krok německého parlamentu vážně narušil turecko-německé vztahy.

Bandera, hrdina dnešní Ukrajiny…

Německo má své máslo na hlavě v podobě holocaustu Židů, proto se správně chová, jak se chová. Klobouk dolů, zvláště ve chvíli, kdy má na krku běženeckou invazi z Afriky a Blízkého východu, byť si ji svojí potřebou nových gastarbeitrů svým způsobem samo způsobilo. Hlavně v režii kancléřky Mutter Merkel, alias Daru od Alláha… http://www.rukojmi.cz/clanky/1897-cesti-cenzorovi-slusnaci-sorrac-ale-je-to-vase-prachsprosta-predposranost-kdyz-odmitate-uznat-zrudne-genocidni-vyvrazdeni-armenu-aby-se-par-analnich-politiku-czechie-zalibilo-fasistum-z-ankary

Nikdo však nevyvrátí tragickou skutečnost, že kromě vyvraždění asi půldruhého milionu Arménů přesídlila Osmanská říše dalších zhruba půl milionu do neúrodných oblastí Mezopotámie, když přes 100 000 lidí se zachránilo útěkem do Ruska. Turecko tvrdí, že počet obětí dosáhl 250 000 až 500 000 a že v žádném případě nešlo o genocidu, ale pouze o represe, zahrnující deportace Arménům, kteří za první světové války vytvořili ve spolupráci s ruským nepřítelem „pátou kolonu“.

Arménskou genocidu nazval již Winston Churchill prvním holocaustem století, a to dříve, než došlo k vyhlazování Židů za dob nacistického Německa. V jihozápadním, Turecku si považují svých prezidentů před Erdoganem, proto jsem se tam dozvěděl, že masakr na Arménech přiznal v roce 1918 i zakladatel novodobého Turecka Mustafa Kemal Atatürk a omluvil se za něj jako hrdý Otec Turků. Jeho následovníci v čele s bývalý tureckým prezidentem Abdullahem Gülem i tím současným Erdoganem však o jakékoliv genocidě nechtěli ani nadále nechtějí ani slyšet. „Je neakceptovatelné obviňovat turecký národ ze zločinu, který nikdy nespáchal,“ tvrdí současná fašistická turecká vláda, která nechce ani slyšet, že by měla být srovnávána s nacistickou Hitlerovou mašinérií…

K odlehčení jeden vtip: Prezidentka USA Hillary Clintonová se ptá v Číně: „Nevíte, kdy mám začít válku s Ruskem?“ Odpověď z Číny: „Začněte hned, Putin staví most na Krym, staví nový kosmodrom, rekonstruuje železnice na Sibiři, buduje 30 stanic metra, buduje kolem tří tisíc pravoslavných kostelů, a vůbec nemá čas na nějakou válku.“

Zatímco Rusové jásají, krymští Tataři z připojení poloostrova k Rusku nadšení nejsou. Žádají o pomoc Turecko, bedlivě střeží své vesnice a potichu hovoří o tom, že se separatistům postaví i se zbraní v ruce. Třeba by si měli připomenout podobné dopisování ve středověku. které zchytil na svém obraze slavný ruský malíř Repin:

Turecký sultán Mehmet VI. napsal v roce 1676 kozákům ze Záporoží následující dopis:

Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál Alláha, vládce království Makedonie, Balylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, výjimečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce – nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili a zdrželi se obtěžování dalšími útoky.

Odpověď kozáků zněla takto:

Záporožští kozáci tureckému sultánovi!

Ó sultáne, turecký ďáble a příteli a potomku ďábla, tajemníku samotného Lucifera. Jaký ďábelský druh rytíře to jsi, když nedokážeš zabít ježka s holou prdelí? Ďábel sere, tvoje vojsko žere. Nepodřídíš si, ty zkurvysynu, křesťanské syny; nebojíme se tvojí armády a budeme proti ní bojovat na zemi i na moři, matkomrde.
Ty babylonský kuchaři, makedonský koláři, sládku z Jeruzaléma, ovcomrde z Alexandrie, pasáku prasat z Horního a Dolního Egypta, arménské prase, podolský zloději, tatarský pohádkáři, popravčí z Kamence a hlupáku celého světa a podsvětí, idiote před Bohem, vnuku hada, vřede na našem ptákovi. Prasečí rypáku, kobylí pr.eli, jateční pse, nepokřtěná hlavo, přeřízni vlastní matku!
Tak prohlašujeme my, záporožští, ty ubožáku. Nebudeš pást ani křesťanská prasata. Tím končíme, protože neznáme datum a nemáme kalendář; měsíc je na nebi, léta páně, v den ten samý jak u nás, tak u vás, takže polib nám pr.el!

Ataman Ivan Sirko s celým záporožským vojskem

V 19. stol. se kozáci stali páteří carské armády a označení kozák se v době carského režimu stalo takřka synonymem pro vojáka; v carském Rusku byli kozáci elitní složkou armády. Část kozáků vedená atamanem Buďoným, později maršálem SSSR, přešla na stranu bolševiků za půdu a statky, kdysi patřící velkostatkářům. Když Hitler zaútočil na Sovětský svaz, většina kozáků i přes částečné sympatie k carskému režimu vstoupila do Rudé armády. http://odhaleni.info/zaporozsti-kozaci-pisi-dopis-tureckemu-sultanovi/

Inu, kdyby nebylo v roce 1783 ruské carevny Kateřiny Veliké, dopadli by ruští obyvatelé Krymu jako Arméni, na nichž spáchala Osmanská říše genocidu, během níž jich vyvraždila přes půldruhého milionu…

http://www.rukojmi.cz/clanky/2075-na-ci-strane-chameleon-gorbacov-vlastne-byl-nestacilo-mu-ze-se-podbizel-reaganovi-ktery-po-invazi-usa-na-grenadu-v-roce-1983-jejimz-dusledkem-byly-desitky-mrtvych-jen-cynicky-rekl-tohle-ani-nenarusilo-mou-snidani

http://www.rukojmi.cz/clanky/240-proc-nemaji-kurdove-se-40-miliony-obyvateli-jeste-svuj-vlastni-stat-aneb-turecko-utoci-na-bojovniky-s-islamskym-statem

Za všemi válkami hledej ropu, co se jí říká „svoboda a demokracie“

Turecko se již těší na členství v Evropské islámské unii…?

http://www.rukojmi.cz/clanky/1717-krymsti-tatari-za-valky-slouzili-u-wehrmachtu-a-ss-vystehovani-z-krymu-nebyl-zadny-trest-nybrz-akt-stalinova-milosrdenstvi
http://www.rukojmi.cz/clanky/1717-krymsti-tatari-za-valky-slouzili-u-wehrmachtu-a-ss-vystehovani-z-krymu-nebyl-zadny-trest-nybrz-akt-stalinova-milosrdenstvi

https://www.youtube.com/watch?v=xwi5pW2fC8E

http://www.rukojmi.cz/clanky/2075-na-ci-strane-chameleon-gorbacov-vlastne-byl-nestacilo-mu-ze-se-podbizel-reaganovi-ktery-po-invazi-usa-na-grenadu-v-roce-1983-jejimz-dusledkem-byly-desitky-mrtvych-jen-cynicky-rekl-tohle-ani-nenarusilo-mou-snidani

http://www.rukojmi.cz/clanky/287-alexandrovci-se-vali-na-prahu-mame-je-vypiskat-aneb-ludek-navara-vali-same-kydy-jeden-za-druhy-mame-mu-zatleskat

http://www.rukojmi.cz/clanky/977-v-litve-zacal-proces-se-sovetskymi-vojaky-schazi-hlavni-vinik-perestrojkovy-gorbacov

http://www.rukojmi.cz/clanky/7-usa-maji-monopol-na-masakry-rusko-a-cina-nesmi-svym-oponentum-zkrivit-ani-vlasek-na-hlave

Vyvěšovali někdy v Anglii tibetskou vlajku a přednášel láma Wangchen v Londýně na téma Sebeupalování v Tibetu…?

Studentka se upálila na protest, že pouze omezili výuku tibetštiny

Pět roků “ničení” tibetských tradic nejvýše položenou železnicí…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske

Reklama:
  1. 2 reakce na “Kdyby nebylo v roce 1783 ruské carevny Kateřiny Veliké, dopadli by ruští obyvatelé Krymu jako Arméni, na nichž spáchala Osmanská říše genocidu. kdy jich vyvraždila přes půldruhého milionu…”

  2. Píšete o tom, co by se mohlo krymským tatarům stát, kdyby nebyli vyhnáni z Krymu. Mohl byste také napsat, proč se za války přidali na stranu Německa?

    od Libor Chocholatý v Říj 18, 2016

  3. Jo dějiny jsou složitéí

    od petr chýlek v Úno 11, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *