Jsi křesťan, vstaň, za sekundu uvidíš Boha; vraždí nejen Islámský stát, též psychopati USA

4. Říjen, 2015 – 19:53

Země neomezených možností si potřísnila svůj americký sen další temnou skvrnou; při střelbě v kampusu v Oregonu zemřelo 10 lidí včetně střelce a 7 dalších bylo zraněno. Vrah byl zabit po krvavém řádění. Vlastnil třináct zbraní…

Podle policejních zdrojů byl pachatelem 26letý Chris Harper Mercer, který zemřel po přestřelce s policií. Měl u sebe čtyři zbraně, doma dalších devět. Známý militant a prezident v jedné osobě Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní. Žvásty; Druhý dodatek Ústavy plně platí pro všechny státy USA: “Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…”

Motiv vraždění útočníka, který přišel do jedné z budov v kampusu v oregonském městě Roseburg a začal pálit po lidech v několika učebnách, se zjišťuje. Vyšetřovatelé vyslýchají všechny, kteří byli s Mercerem v kontaktu den před tragédií, kdy se údajně s krvavými plány svěřoval na sociálních sítích.

Brutální vrah – 26letý Chris Harper Mercer…

Svědci potvrdili; střelec vešel do třídy a všem řekl, ať si lehnou na podlahu. Potom nařídil, aby vstali ti, kteří jsou křesťané. „Dobře, protože jste křesťané, uvidíte se s Bohem hned za vteřinu,“ prohlásil prý a začal střílet. Celkem podle šerifa okresu Douglas Johna Hanlina zemřelo deset lidí včetně pachatele. Na místě se našly tři pistole a jedna puška. Mercera identifikoval státní prokurátor. Střelnou zbraň vlastní doma asi 90 milionů Američanů, většinou však ne jen jednu, jejich počet se odhaduje na 200 milionů, uvedl deník The Daily Telegraph. USA jsou tak zemí s největší mírou vlastnictví zbraní. Dalším argumentem odpůrců tohoto práva je statistika, že denně na střelná zranění zemře osmdesát lidí. Téměř v polovině případů jde o sebevraždu.

K čemu poplach kvůli vraždění teroristů Islámského státu, když zárodky zrůdného terorismu je dost i mezi mladými lidmi v USA či Kanadě? A nejen v těchto státech. Kde lze hledat kořeny? Třeba i počítačových hernách. Že jsme si též hráli na vojáky, na zloděje a policajty? Kolik náš klacek asi někoho zabil, kolik opravdové krve se prolilo…? Že to bylo jako v počítačích, v nichž se fantazie her mění v realitu každodenního života?  Mimochodem; nikdy jsem neabsolvoval základní vojenskou službu. Na rozdíl od jiných jsem si musel vylepšovat kádrový profil v podzemí OKD… Na rozdíl od dolů jsou internetové kavárny paradoxně ještě víc zvláštní a nebezpečnější prostředí. Podél stěny jsou řady počítačů, u nichž se svíjejí kluci školou povinní, kteří využívají prázdnin záškoláctví, aby si dosyta užili počítačových her…

“To vole, do prdele, dávej si pozor. Je za dveřmi, musíš ho zabít. Jo, kur.a, je zabitej, mrtvej, na maděru…”

“Ty vole, ten komand var konkvir je bomba, do prdele, já to žeru… Jedině tiberium vars…” (Command and Conquer – Tiberium wars…)

“Máme tady brutální a brutálně hardwarově náročnou akci Crysis. Je to originální akční nářez…” vysvětloval mi rozpačitě mladík v roli zřizovatele herny. “Pořádných sekaček, kde by jeden hrdina kosil stovky protivníků, na “písí” moc není. Samurai Warriors 2 je to pravé ořechové…”

“Ty vole! Do týhle hry sem tak zažranej, že mě od počítače nikdo nedostane!”

“D prdele! Pro mě je to srdcová záležitost… “call of duty” je lepší hra než třeba pán prstenú a než kantrstrike…”

“Tak ho už sundej, no tak ho zabij, neser se s ním, vole…”

Ta internetově-kavárenská půlhodinka byla poučná; ujasnil jsem si, jestli mám být na straně těch, kteří tvrdí, že brutalita a násilí je také v pohádkách bratrů Grimmových, Erbena či Němcové, nebo se shodnout s těmi, kdož mají jasno, že za vše můžou akční filmy, horory a kruté počítačové hry. Násilí samozřejmě existovalo dávno a dávno před televizí a počítačovými hrami, ovšem termín “zvyšující se brutální kriminalita dětí a mladistvých” byl tehdy ještě zcela neznámý. Jak se zrodil? Banálně; ve Spojených státech je každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu zbraní. Občané zde vlastní nejvíce střelných zbraní na světě. Na každých sto Američanů jich připadá 90. Jak uvedl New York Times, podle přehledu o malých zbraních jich vlastní Američané při počtu obyvatel více než 312 milionů přes 270 milionů z celkových zhruba 900 milionů zbraní na světě.

Přišel však obrat v myšlení Američanů, resp. amerických učitelů. Okres Harrold v americkém státě Texas, rozuměj tzv. školní okres, tedy v podstatě jedna venkovská škola se 113 studenty, rozhodl v srpnu 2008 jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, kdy byla vytvořena tzv. gun free zone, tedy volná zóna zbraní, je důsledkem rostoucí kriminality na školách. Americký Kongres před časem zakázal učitelům nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

Za posledních několik let se v USA stalo přes tucet tragédií na amerických školách. Řádění střelce na univerzitě ve Virginii a smrt třiatřiceti lidí znovu staví Spojené státy před otázku, zda by nebylo dobré změnit zákony o volném prodeji zbraní. Podle odhadů má v zemi zbraň přibližně pětatřicet procent domácností, ročně zahyne na následky střelby zhruba 30 tisíc lidí. Třiadvacetiletý student Čo Sung-hu z Jižní Koreje, který po hrůzném činu spáchal sebevraždu, byl podle spolužáků a učitelů až nepřiměřeně uzavřeným člověkem, který se na univerzitě takřka nestýkal s okolím. Napsal prý dvě školní literární práce plné „hrůzného násilí“. Střílečka do aut i lidí jako ve virtuální počítačové hře…?

Smutek za zavražděnými spolužáky…

Nejtragičtější masakry na amerických školách:

Austinská univerzita, Texas 1.srpna 1966

25-letý Charles Whitman zastřelil během 2 hodin 46 lidí, z toho většinou dětí. Střílel ze sto metrů vysoké rozhledny. Whitman měl nádor na mozku, jak později ukázala pitva a byl z neúplné rodiny. V mládí byl údajně šikanován.

Columbine High School 20.dubna 1999
Dva studenti, Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17)postříleli dvanáct studentů a jednoho profesora. Zraněno bylo několik desítek dalších studentů. Cílem ovšem nebyla prvotně střelba, ale odpálení propanbutanových lahví ve školní jídelně, kde se v té době nacházelo okolo 450 studentů a profesorů. K výbuchu nedošlo a tak za pomocí poloautomatických zbraní byl podniknut jeden z nejznámějších masakrů, který byl později i zfilmován. Běsnění ukončí ještě před příjezdem jednotek SWAT sebevražda obou útočníků.

Střední škola v Red Lake 21.března 2005
Mladý student této školy nejprve zavraždil své prarodiče, poté své běsnění zamířil na své spolužáky. Deset mrtvých a třináct zraněných si jeho střelba vyžádala. Mladík pocházel z indiánské rezervace, jeho dědeček byl místním policistou. Běsnění ukončil sebevraždou při přestřelce s policií.

Virginia Tech 16.dubna 2007
Jihokorejský student Čo Sung-hu zabil střelbou v kampusu školy 32 lidí a desítky jich zranil. Údajně psychicky vyšinutý Sung-hu jednal brutálně, většina jeho obětí měla v těle minimálně tři kulky. Své řádění započal na koleji, kde zabil dva spolužáky. Ve vzkazu, který se později našel se doznává k nenávisti k okolí a zejména svým spolužákům. I v tomto případě spáchal střelec sebevraždu.

Sandy Hook 14.prosince 2012
Tragicky dopadlo řádění Adama Lanzy v Sandy Hook. Tento dvacetiletý student postřílel dvacet studentů a šest žen, většinou učitelek. I zde řádění předcházela vražda. Lanza nejprve zavraždil svoji matku, poté naložil do vozu zbraně. Ke střelbě používal zejména poloautomatickou M-15, Glocky a Sig Sauer. K dispozici měl stovky nábojů a i rezervní brokovnici. Lanza se zastřelil, stejně jako všichni předchozí útočníci.

Vraždí se však také ve školách jiných zemích:

V roce 1985 mladý muž zabil 13 studentek a sekretářku polytechnické školy v kanadském Montrealu.

Na univerzitě v kanadském Montrealu postřílel 6. prosince 1989 pětadvacetiletý nepřítel žen Marc Lepine 14 studentek.

V mateřské škole skotského Dunblane bylo v roce 1996 sběratelem zbraní zavražděno 16 dětí.

V čínské provincii Hunan ubodal v roce 1997 pomatenec 7 školáků.

Náboženský fanatik v Jemenu zastřelil na předměstí Sanaay 10 dětí.

Na základní škole v japonském městě Ikeda bylo nožem usmrceno 8 dětí.

Na gymnáziu v durynském Erfurtu zabil 26. dubna 2002 devatenáctiletý bývalý žák školy Robert Steinhäuser 16 lidí a pak sebe. Během amoku postřílel pistolí 13 dospělých pracovníků školy, převážně učitele, dále dva školáky a jednoho policistu.

Ve škole ve skotském Dunblane zastřelil 20. října 2003 třiačtyřicetiletý Thomas Hamilton 16 dětí ve věku od pěti do šesti let a jejich učitelku. Po činu spáchal sebevraždu.

Matti Juhani Saari zastřelil 23. září 2008 na střední škole v Kauhajoki na jihozápadě Finska deset spolužáků a několik dalších těžce zranil. Pak obrátil zbraň proti sobě a po převozu do nemocnice zemřel.

Američan James Holmes, který je obžalován z vražd a pokusů o vraždu při střelbě v denverském kině V roce 2012, byl v době činu podle dvou lékařských posudků příčetný. Na úvod procesu to v pondělí prohlásila obžaloba. Střelbu při premiéře filmu o Batmanovi nepřežilo 12 lidí a dalších 70 utrpělo zranění. Prokuratura žádá trest smrti, podle obhajoby je ale mladý muž duševně nemocný a patří do léčebny. Po chvíli se vrátil do sálu oblečen v černém, v plynové masce a s helmou. Někteří ze 400 diváků ve vyprodaném sále si mysleli, že je součástí produkce. Záhy však Holmes vhodil do sálu dva granáty se slzným plynem a začal střílet. Po asi 15 minutách se nechal bez odporu zatknout policií.

Inu, batmen vešel do kina v helmě, v neprůstřelné vestě, s brýlemi a s kalašnikovem – Temný rytíř povstal a postřílel tucet nic nechápajících diváků… A začalo to u pořádných sekaček, kdy jeden hrdina kosil stovky protivníků… Za vším hledej zbraň… a sukovice to není…

Foto:. Reuters…

Vítejte, naši potenciální pachatelé lidských činů… https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/

Začalo to u „pořádných sekaček“, kdy hrdina kosil stovky protivníků

Děsivá justice? Zcela nevinný černoch trpěl 35 let v těžkém žaláři

Tragédie českých vojáků v Afghánistánu; hledání příčiny a důsledků?

Jak už strážmistr Flanderka varoval před infiltrací ruských špiónů do Rakouské monarchie

Kdo ničil v Bostonu islám, aby museli čečenští bratři zabíjet…?

S kyselinou deoxyribonukleovou DNA proti justičním vraždám…?

izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *