Slunéčko hlásí: Zataženo, aneb Nastal čas protiútoku…?

12. Prosinec, 2008 – 10:56

Už to vypadalo, že se situace kolem Kateřiny Jacques uklidnila, vlk se nažral a koza zůstala celá. Omyl. Kauza Čermák – Jacques znovu nabrala na obrátkách. Jen protagoniské té obuškové tahanice se mírně změnili. Jediným fakticky postiženým se totiž ukázal expolicista Tomáš Čermák.

Napřed šla Kateřina Jacques předloni na prvního máje statečně v těsném sexy tričku s logem Strany zelených do manifestace proti neofašistům, aby takticky nahodila udičku provokačky a potom při dloubancích policejním obuškem ječela, jako pominutá, přičemž rvala policistovi služební odznak.

A ještě se stačila bolestně dívat do kamery, aby vše mělo tu správnou kompozici a výpovědní hodnotu, jež by se dala ideálně a zdarma využít v předvolební kampani.

Podařilo se; ve volbách dostala dokonce víc hlasů, než její dnešní blízký přítel Martin Bursík. Jo, když se udělá patřičný reklamní „píár“, tak se dobrá věc podaří.

„Proboha, ta ženská má dvě děti. Jak asi musela vyvádět při porodu, když tak děsně řve už při nějakém postrkování? Ti její porodníci museli mít ucpávky v uších!” zaslechl jsem až v ostravské tramvaji dvě maminky s kočárky. Až tak se její sláva českých nebes dotýkala.

Dál už je to v těchto dnech záležitost sympatizanta zelených Petra Slunéčka, který tehdy nakopl Čermáka do hýždí tak, že mu způsobil tříštivou zlomeninu kostrče. Po dvou a půl letech policisté Slunéčka za toto zákeřné napadení zezadu znovu obvinili z útoku na veřejného činitele.

Jak uvedlo Právo, poprvé byl přitom Slunéčko za stejný delikt obviněn už krátce po incidentu, při kterém se snažil Čermákovi zabránit, aby vtlačil vzpouzející se Jacques do policejního auta.

„Fyzicky napadl policistu Čermáka tak, že se slovy „ty prase, ty hovado“ ho vší silou kopl pravou nohou do levé hýždě,“ uvedla policie předloni v květnu, když Slunéčka obvinila.

Slunéčkovi hrozí v případě soudní dohry až tříleté vězení, ale pokud se prokáže, že skutečně svým kopnutím způsobil Čermákovi zranění, může tehdejší kolega Jacques dostat až pět let.

Bývalý policista je nyní v invalidním důchodu a pokud soud vyhraje, bude zřejmě žádat od policie prošlou mzdu za neoprávněné postavení mimo službu. Zatím prý od ní dostal jen 30 tisíc Kč bolestného.

Přesto státní zástupce stíhání Slunéčka zrušil, přestože potvrdil, že policistu kopl. Podle žalobce se Čermák v době konfliktu již dopouštěl trestného činu, a nevztahovala se tak na něj ochrana, kterou jinak požívá veřejný činitel.

Svět je však i se svým globálním oteplováním vůči sympatizantům zelených nevděčný. Slunéčko hlásí zataženo, zřejmě dlouhodobě, možná až na pět let.

Kateřina Jacques, zvaná Katuška Jau Jau, mlčí. Její „zahrádka“ je v ohrožení. Napřed přišla o šéfovství poslaneckého klubu, dnes by se její partaj ani nedostala do sněmovny.

Že by počkala do příštího prvního máje a opět si, i se svými dětmi jako rukojmí, počíhala na policisty hlídající pořádek…?

Za ten poslanecký džob to určitě stojí. Ve hře jsou přece nejmíň čtyři roky prázdnin na pořádně masný účet daňových poplatníků, jejich zaměstnavatelů.

A to přece stojí i za trapnou chvilku ječení před amatérskou kamerou.

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *