Amerika otrokářská…

11. Srpen, 2015 – 18:56

Břetislav Olšer pro PL: Co říkáte názorům, že by se měly do řešení zapojit Spojené státy, které krizi způsobily, či by měly muslimské uprchlíky přijímat bohaté muslimské státy Perského zálivu?

Faktem je, že zatím žádnou iniciativu neprojevily, jen nátlak na EU, co tvrdí, že prý bychom měli přijmout několik stovek imigrantů a splatit tak svůj údajný dluh. A kdy splatí svůj gigantický dluh Spojené státy? Napřed jim byli černoši z Afriky dobří, když byli převáženi do USA jako otroci. Dnes je však už nechtějí, byť to byly přece opět USA, které svými zásahy dovedly nejen africké země k bankrotům a o takto vzniklé chudáky se postarat nemíní. Není na místě vrátit svůj dluh za otroctví, ale též za roli „světového četníka“, co jen na hubě roznášel po planetě „svobodu a mír pro irácký lid“? Když měli Američané před staletími dost parních či plachtových lodí na přepravu otroků z Afriky, jistě by se našlo pár letadel, jež by dostaly nynější imigranty do USA, které by jim zabezpečily slušné živobytí; zvláště, když jim něco dluží. Co kdyby imigranti nasedli třeba v Hamburgu na zaoceánské lodě a přistály s nimi v New Yorku? Nebo z letiště v Londýně či Frankfurtu nad Mohanem? Když to šlo před staletími s otroky, proč ne dnes s jejich potomky?

Bývalý spolupracovník amerického prezidenta Ronalda Reagana Pat Buchanan již před časem napsal knihu, kde varuje, že západní civilizaci kvůli masové imigraci, vymírání populace západních národů a opuštění křesťanský hodnot a jejich nahrazování neomarxistickými idejemi homosexualismu, feminismu, gender, politické korektnosti a podobně hrozí zánik. Co si o tom myslíte?

Možná se rádoby sofistikovaně a alibisticky vyhnu přímé odpovědi, ale budu raději citovat dalšího moudrého muže, jenž zcela jasně charakterizoval hlavní potíž lidstva; jedním z odpůrců rozhazovačné sociální politiky je totiž filozof Matt Ridley, který hovoří o tom, že lidské tělo se skládá asi z osmdesáti tisíc genů, z nichž sice každý sobecky sleduje jen svůj vlastní cíl, ale v zájmu funkčnosti celého našeho těla musí toto své sobectví omezit a naučit se spolupracovat. Stručně řečeno: Lidské jednotce, stejně jako společnosti, tedy státu, nezbývá nic jiného, než přemoci svůj instinkt a pragmaticky se chovat mile ke svým spoluobčanům, nebo se alespoň pokusit je snášet a naučit se hrát účelovou hru, v níž je ale vždycky něco za něco. „Pokud nebude mezi členy společnosti dohoda, co se za co vyměňuje, společenský systém se rozpadne, protože doplatí na to, že dává svým občanům neúměrně vysoké sociální výhody a amorálně slibuje, že je možné dostat něco za nic,“ lze citovat slova „genového“ filozofa.

Reklama:
 1. 4 reakce na “Amerika otrokářská…”

 2. Zdravím, když NATO_USA bombarduje svět a jejich NGOs + CIA rozvrací funkční státy, jen kvůli nerostným bohatstvím, proč jim to nikdo nestrká pod nos?

  od Jarek v Srp 11, 2015

 3. asi zbabělec…

  od olser v Srp 11, 2015

 4. asd

  od ordedsdub v Led 21, 2017

 1. 1 Trackback(s)

 2. Kvě 31, 2016: V Americe si zadělali na potíž s miliony černých otroků z Afriky a anexí území části Mexika, aneb Zapomněli už, jak ochotně poskytovali azyl nacistům…? – Nová republika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *