Když pohanová kaše notně zhořkne…

12. Prosinec, 2008 – 9:17

Pohanková kaše patří k tradičním pokrmům z pohanky. Pro její přípravu je nejvhodnější pohanka lámanka. Lámanka není v celých zrnech a nevaří se dlouho. Je doporučována lidem s křečovými žilami, ale i celiatikům, protože neobsahuje žádný lepek.

Je lehce stravitelná a vhodná pro oslabenou slinivku. Patřila jeden čas k velice oblíbeným pokrmům. Zřejmě i v jídelníčku pana doktora Pohanky, jež mu však teď asi notně zhořkla.

Psal jsem o něm nedávno. Cítil jsem, že tento napůl lékař, napůl poslanec, sedící na více židlích, není ve své kůži a nejraději by sbalil svých pět poslaneckých švestek a poanglicku zmizel ze Sněmovny.

Jeho jméno se objevuje v několika kauzách. Řídil brněnskou Fakultní nemocnici U sv. Anny, kterou za svého působení významně zadlužil.

Pak učinil pokus o odstátnění lukrativní Nemocnice Na Homolce, uvedl svůj podpis pod přiznání pochybení státu v kauze Diag Human či pod plán výstavby Mezinárodního centra klinického výzkumu v Brně.

Teď už je to jasné, proč vzal pan MUDr. Michal Pohanka dozaječí, když dal před časem vale své rodné socialistické straně ČSSD a dnes se vzdal i poslaneckého mandátu.

Pohanka vyloučil, že odchází pod politickým tlakem a vrací se k lékařské praxi v Brně. Stejně tak kategoricky odmítl, že ze Sněmovny zdrhá v souvislosti se změnami na hejtmanství Jihomoravského kraje a jeho aktivitami v projektu brněnského mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC.

Možná se rozvzpomněl, jak nedávno ve svém daňovém přiznání uvedl, že si za rok nevydělal ani korunu v rámci svých vedlejších příjmů. Držel se snad hesla: Zatloukat, zatloukat, zatloukat…?

Nebo že by své vedlejší kšefty dělal zadarmo. Novodobý filantrop, pracující jistě rovněž bezplatně také v osmi poslaneckých výborech a podvýborech, motivovaný snad svým sociálním svědomím, když si navíc půjčil formou hypotéky přes dva miliony Kč…?

Snad je splatí, ovšem teď, když přijde o svůj poslanecký cca stotisícový plat, to půjde ztuha. Přednáší sice na pražské i brněnské lékařské fakultě, ale čeká ho zřejmě i 50tisícová pokuta, jelikož nevybírá poplatky od svých pacientů ze své soukromé lékařské praxe.

Přitom paradoxně patřil k těm, kdo zvedili ruku pro poplatky ve zdravotnictví, které tvrdě dopadají zejména na důchodce a mladé rodiny s dětmi. Tím zcela jednoznačně popřel principy programu, za který byl zvolen.

V roce 1993 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor gynekologii a porodnictví, poté se stal náměstkem Fischerova i Rathova ministerstva zdravotnictví, od 1. července 2002 byl jmenován ředitelem Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

ČSSD si asi pořádně oddechne; pan Pohanka byl pro ni nožem v zádech i tikající bombou. Má toho asi dost za sebou, objevil se též v pochybné Kubiceho zprávě a případná jeho vyšetřování by mohla snížit socialistické preference, jimiž se dnes paroubkovci chlubí.

Stačily poprasky kolem Grossových milionů na byt, Krausovo ghanské kakaové dobrodružství, Snopkové a Svobodovo vězení za Libertu či Paroubkova údajná pedofílie…

Místo Pohanky do Sněmovny nastoupí ředitelka Domu s pečovatelskou službou z Moravského Krumlova Irena Kočí, která bude prý hlasovat pro Lisabonskou smlouvu a proti radaru v Brdech. Prostě socanka až za hrob…

Na řadě jsou nyní očekáváné rezignace, jimiž by se měly svých mandátů vzdát Věra Jakubková s Olgou Zubovou, které opustily poslanecký klub Strany zelených; Juraj Raninec a Jan Schwippel, vyběhlící z klubu občanských demokratů, a přeběhlíci Petr Wolf, Miloš Melčák a Evžen Snítilý, původně submisivníci v klubu sociální demokracie.

To zase bude dopisů…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *