Když se mafiánský oligarcha Ihor Kolomojskyj stal „personou non grata“ nejen na Ukrajině, ale též v židovském státu

2. Srpen, 2015 – 8:50

Kdo si dovolil drze vyzvat hlavní sílu Majdanu – nacionalisty Pravého sektoru, aby složili zbraně? Ministr vnitra Avakov poslal 11. července do Mukačeva policejní jednotky; došlo k přestřelce mezi policií a členy Pravého sektoru.

Podle údajů ukrajinských bezpečnostních složek se začátkem července 2015 v Mukačevě sešli příslušníci Pravého sektoru se zločinci, se kterými chtěli vyjednávat o „rozdělení sfér vlivu“ a vymáhání „ochranných poplatků“ ve spojení s pašováním cigaret do zemí EU. Za onou zločinnou organizací údajně stojí poslanec ukrajinského parlamentu Michajlo Lanjo. Tamní Pravý sektor je zase soukromou armádou jednoho z nejvlivnějších lidí Zakarpatí Viktora Balohy. V konfliktu za účasti aut s českými poznávacími SPZ byl Pravý sektor využit jako nástroj Balohových zájmů při jednáních o přerozdělování zdrojů, které v případě Zakarpatí představuje právě kontraband. Prostě velmi složitá mafiánská matematika…

Dmytro Jaroš…

Část civilního obyvatelstva byla z města evakuována. Asi přes tucet příslušníků Pravého sektoru se uchýlilo do okolních lesů a chtěli složit své zbraně až poté, když by je k tomu výslovně vyzval vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš. Ten odjel s doprovodem do Mukačeva, aby mohl vyjednávat s místním velitelem organizace Alexandrem Skičem. Podle BBC měl sám Jaroš zahynout 12. července 2015, když při vjezdu do města kolona jeho pěti vozů najela na dálkově odpálenou výbušnou nástrahu. Bohužel, jen přání otcem myšlenky…

Přitom v  březnu 2014 Jaroš naléhal na Doku Umanova, Moskvou nejhledanějšího teroristu, předtím, než byl prohlášen za mrtvého; požadoval po něm, aby „přijal šanci zvítězit nad Ruskem.“ Později také hrozil zničením ruských plynovodů na ukrajinském území, nazýval Moskvu nepřítelem. Jaroš proto čelí trestnímu stíhání kvůli veřejným výzvám k extremistickým aktivitám, zatímco jej Moskva obvinila v jeho nepřítomnosti a požaduje jeho zatčení. V červenci roku 2014 dala Jaroše na seznam hledaných osob Interpol.

A k tomu ještě Ihor Kolomojskyj, co zároveň patří mezi nejbohatší Ukrajince a spolufinancuje “protiteroristickou operaci” ukrajinské vlády na východě země. Jeho baštou je Dněpropetrovsk, z něhož učinil díky svým miliardám údajně bezpečné město. Dnes už ale není pochyb, že na Ukrajině šlo o fašistický státní převrat v režii Pravého sektoru a Banderovců ze strany Svoboda, podporovaných EU a USA. Přiznal to i redaktor Palata, co napsal před několika dny, že Pravý sektor je ultra extremistická banda, co uvedla Ukrajinu na kapačky. Je to ten samý člověk, co před rokem psal o Pravého sektoru jako o hrdinech Majdanu bojujících za svobodu a demokracii pro svoji zemi…

A je to právě svržený gubernátor Kolomojskyj, co by měl být v čele mukačevské mafie. A nejen jí; včera zasahovalo Porošenkovo komando v hotelu Ukrajina ve městě Černigov na severozápadě Ukrajiny. Prohledávalo pokoj spolupracovníka Kolomojského kandidáta na poslance Koprbana. V hledáčku policie je mafie nejen cigaretová, ale i drogová. Kdo je Ihor Kolomojskyj, hlavní šéf ukrajinské oligarchické mafie? Vlastní metalurgický průmysl, banku a v roce 2011 převzal i sektor plynu. Oligarcha měl slibovat odměnu 10 000 dolarů za každého „Moskala“ chyceného v baště jeho moci v Dněpropetrovsku.

Vypsal rovněž veřejně „soutěž“ o sto milionů dolarů za odstranění Vladimíra Putina, který mu na východě Ukrajiny zkřížil plány na její úplné ovládnutí. Nabídl též milion dolarů za hlavu bývalého poslance a kandidáta na prezidenta Olega Carjova, kterému nechal zapálit dům. Kyjevská pučistická vláda ho za tyto a mnohé další „zásluhy“ jmenovala guvernérem Dněpropetrovské oblasti. A teď ty nejděsivější obrázky z Oděsy, kde se Pravému sektoru podařilo dům zapálit, ale patřil odborům a uhořelo v něm několik desítek lidí…: http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5964-obrazek-lepsi-nez-tisic-slov.htmˇ

Není proto divu, že při organizování a provedení masakru v Oděse sehrál i se svou soukromou armádou á la Lidové milice po česku „Dněpr-1“ významnou roli. Má však daleko širší zázemí a mezinárodní „krytí“. Jako členy správní rady svého plynového holdingu rekrutoval syna amerického vicepresidenta Joe Bidena, a Devona Archera, spolupředsedu finanční komise pro prezidentskou kampaň Johna Kerryho v roce 2004.  Nutno dodat, že exgubernátor Dněpropetrovské oblasti Ihor Kolomojskyj má občanství Švýcarska a Izraele a zástupce gubernátora Boris Filatov má rovněž izraelské občanství. Jak jsem v Izraeli zjistil oba politici jsou pro židovský stát personami non grata… John Kerry–profesionální “kazisvět”…

Zadělal si na to velmi vehementně; v únoru 2012 jím vytvořený tzv. Evropský židovský parlament (EJP) uspořádal v Bruselu své první valné shromáždění. Činil si nárok na to, že zastupuje židovské komunity 47 zemí. Kolomojského a Rabinoviče však Židé obvinili z pokusu roztříštit evropské židy, kteří jit mnoho let mají své zastoupení na kontinentální úrovni – Evropskou radu židovských komunit. Její vůdci uveřejnili otevřený dopis, ve kterém vyzvali Evropský parlament a představitele EU, aby považovali EJP za „iniciativu dvou soukromých podnikatelů z Ukrajiny“ a nic víc.

Skandální charakter této záležitosti byl dodatečně potvrzen, když se mezi židy začaly šířit zvěsti, že v roce 2010 se Ihor Kolomojskyj a ukrajinský židovský filantrop a obchodník Vadim Rabinovič pokusili prostě Evropskou radu židovských komunit „koupit“ a podle ukrajinského zvyku řešit veškeré záležitosti pomocí peněz. Členové vedení ECEO Kolomojským nabídnutých 14 milionů dolarů výměnou za post prezidenta této organizace pro něj odmítli a na znamení protestu rezignovali, čímž zablokovali přechod ECEO pod kontrolu dvou výše jmenovaných ukrajinských magnátů.

Finanční magnát Kolomojskyj poté ze své kapsy zaplatil palivo do vojenské techniky, aby vůbec ukrajinské transportéry a vrtulníky ruské výroby mohly vyjet a vzlétnout k boji s proruskými separatisty; přišlo ho to asi na pět milionů dolarů. Muška jenom zlatá, jednapadesátiletý oligarcha je třetím nejbohatším Ukrajincem a podle Forbesu má majetek za tři miliardy dolarů. “Kolomojskyj je podvodník a padouch,” řekl Vladimir Putin, na oplátku o něm Kolomojskyj tvrdí, že je schizofrenní skrček, který žije mimo realitu…

Ruskou prokuraturou jsou dál stíháni pro válečné zločiny ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov a oligarcha Igor Kolomojskyj. Oba jsou podezřelí z trestných činů organizace vražd, používání zakázaných prostředků a způsobů vedení války a únosů, které na jejich příkaz prováděli rowdies Národní gardy a extrémisté Pravého sektoru, stejně jako bojovníci speciálních jednotek Dněpr. Devianti, co chtějí jen smrt za dolary… Nejlepší obranou je útok. Přesně tak se zachoval oligarcha a prezident Ukrajiny Petro Porošenko, když odvolal z funkce gubernátora Dněpropetrovské oblasti Ihora Kolomojského (52). Prý tím vyhověl žádosti jeho samotného.

Když bývalo ve vsích kolem Kyjeva s folklorem veselo jako v rožnovském Skanzenu… Snímek Břetislav Olšer

Porošenko mu proto odebral kontrolu nad UkrTransNaftou, hlavním energetickým podnikem v zemi. Kolomojskyj ale, obklopený ozbrojenými lidmi, vnikl o půlnoci do hlídané budovy společnosti; tvrdil, že tam hledal ruské diverzanty nebo zločineckou bandu, kterou podle něj řídí jeho konkurent. Novináře z americké rozhlasové stanice Svoboda, který se ptal, co dělá v noci ve státním podniku uprostřed Kyjeva, vulgárně urážel.

“Co tady číháš jako děvka na svého paroháče,” obořil se. “Co mlčíš? Máš snad jazyk v pr…?” ptal se rozhořčený oligarcha  a křičel, že jde o přepadení. Porošenko mu vzkázal, že “žádný gubernátor nesmí vlastnit kapesní armádu.” Přesto pak Kolomojskyj obsadil další budovu, obehnal ji kovovým plotem a vedle mužů se samopaly postavil k bráně obrněný transportér. Ignoroval i výzvu amerického velvyslance Jeffreyho Payetta, aby na Ukrajině přestal se “zákony džunglí“.

Nejobdivovanější osobnost Ukrajiny – Sergej Bubka mezi doněckými havíři… Snímek Břetislav Olšer

Čím víc prožívám krvavý bankrot Ukrajiny, tím víc vzpomínám na focení světového rekordmana Sergeje Bubky na povrchu v jednom z doněckých dolů. Byl počátek 90. let. Fáral jsem v černouhelném dole Zasjaďko. Provázel mě dvacetiletý Boris, předák party rubačů, co jsem mu vyprávěl, jak jsem dělal brigoše v OKD místo vojny, když jsem si vylepšoval kádrový profil kvůli tátovi, vyhozenému z místa učitele, jelikož byl praktikující katolík, Boris se mě zeptal,  jestli mně nevadí, že je komunista a ateista. Řekl jsem, že je “durak” a z havířských koupelů jsme šli na vodku. Dnes by asi měl místo sbíječky kalašnikova.

Ukrajina byla moje srdeční záležitost, nejen proto, že jsem poznal herečky z Divadla erotiky a sexu Afrodita, ale spíš jsem měl oči jen pro blondýnku Tymošenkovou. Viděl jsem totiž poprvé v životě těžkou miliardářku, po níž chmátl časopis Forbes a ve svém žebříčku ji zařadil na třetí místo mezi nejvlivnějšími ženami světa. Ve značkovém kostýmku se též nechala vyfotografovat pro titulní stránku ukrajinské mutace francouzského časopisu Elle, což mi řekl kamarád Pjotr.

Kamarádů jsem měl v Kyjevě a okolí, že bych je ani na prstech obou rukou nespočítal. Nejvíc mně imponoval zrzavý Kučma, tehdy premiér, o němž pěl chválu MUDr. Ščerbak, ministr životního prostředí. Dobrý borec; za 70 dolarů mi nabídl let vrtulníkem nad sarkofágem Černobylu. O politice nemluvil, ale s úctou o tom, že Leonid Danilovič Kučma, raketový inženýr Bajkonuru; byl dlouholetým ředitelem závodu Južnoje, kde se v utajení vyráběly komponenty kosmických raket.

Tak si zmapujme roční historii Pravého sektoru, jehož extremisty poznali i členové české radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti. Pravý sektor byl pozván na návštěvu do České republiky s odůvodněním, že právě oni “sehráli rozhodující roli v protestech, které se snaží přivlastnit si proevropští kolaboranti v čele s Kličkem či Tymošenkovou”. DSSS totiž mluví o vývozu ukrajinské revoluce i do Česka. Boj o koryta mezi neonacisty, Banderovci a rychlokvašnými oligarchy

Od ukrajinské majdanské svoloče se dnes zkrátka můžeme dočkat čekoholi; Mukačevem právě vyvrcholil mnohaměsíční ostrý konflikt mezi ukrajinským ministerstvem vnitra a velitelem nacionalistického sdružení Pravý sektor Dmytrem Jarošem, který obvinil ministra vnitra Arsena Avakova z „kontrarevoluce“ a pohrozil ozbrojeným pochodem na Kyjev. Třetím Majdanem, kdy tvrdil, že kyjevská vláda jsou zrdání oligarchové, co se spikli s Rusy a proto nemohou vyhrát válu na východě Ukrajiny… Historie nacionalistů Pravého sektoru…

Nejen francouzská revoluce požírala své děti, dnes je na řadě Majdan a jeho fakani. Pokud  bude Pravý sektor dále postupovat ve stopách násilí, není vyloučeno, že jeho cílem bude rovněž likvidace všeho, co souvisí s kyjevským Majdanem. Též Frenkenstein stvořil podobné monstrum, co se nakonec obrátilo proti němu. V tom absurdním světě ukrajinské zločinecké chásky není nic nemožné; vyhovuje to hlavně zlodějce plynu Tymošenkové, jejíž popularita u zcela dezorientovaných voličů a k šoku všech v zahraničí stoupá a má šanci na první vládní post…

Jedni falešně tvrdí, že v Mukačevu a městě Černigov údajně jde o Ruskem záměrně řízenou manipulaci s cílem destabilizovat Ukrajinu ještě víc, nejen na východu, ale i na západu země, druzí si dávno nalili čistého vína a vědí, že jde především o to, aby si jejich země upevnila svůj mafiánský postoj, když hlavní je vyřešit, jak se budou mezi jednotlivé kmotrovské klany mj. Pravého sektoru, Kolomojského a maďarských bossů přerozdělovat zisky s pašování narkotik ze Západu a cigaret obráceně… Taková je Ukrajině dnes… Pohádkářka Petra-Hans Christiana Procházková – Andersenová…

Inu, jde už jen o to, aby někdo vytvořit něco nového po vzoru vynálezce popravčího stroje – francouzského lékaře Dr. Guillotina; někdo, co by konečně přišel s pořádnou stínací sekerou, jelikož když už všichni připomínají paralelu s francouzské revolucí, tak úplně se vším všudy… Kolomojskyj si založil vlastní Lidové milice, aby chránil majetek dělnické třídy či svůj?

http://www.topky.sk/cl/1000745/1415887/NAZIVO-Majdan-opat-v-plamenoch–Centrum-

Zabavený náklaďák Pravého sektoru byl plný granátů, pušek a pistolí

Rusové včera vydali zatykač na Avakova a Kolomojského pro vraždy…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *