Arabové v Izraeli…

30. Červenec, 2015 – 16:25

Kalifornská Sionistická aliance svobody (Zionist Freedom Alliance) na internetu rozšířila video, ukazující bývalého arabského izraelského poslance Azmiho Bišaru, ještě nedávno popírajícího existenci „palestinského“ národa:

„Dějiny nezačaly v roce 1967. Židé moderní doby mají skoro čtyři tisíce let starou historii. Palestinský národ byl vynalezen v 60. letech 20. století Jásirem Arafatem ve snaze vymazat historii Židů. Tato fakta nelze dále ignorovat. „Palestina“ byla původně cizí kolonialistický koncept, vynalezený Římany, kteří masakrovali, vyháněli do exilu a zotročovali židovský lid. Není to původní arabská identita…”http://olser.cz/wp-content/uploads/arnost-lustigovi_s_milenou-e28093-3001.jpg

S Arnoštem Lustigem v kibucu Hachotrim…

Dnes je vedle synagog a kostelů na území židovského státu na 400 stovky mešit, muezzinové a ve 120členném Knessetu mají tři arabské strany 10 křesel. Velvyslanec Izraele ve Finsku je arabského původu. Arabština je spolu s hebrejštinou uznaná jako státní jazyk Izraele. Ve které arabské zemi je hebrejština státním jazykem a kolik synagog je v Pákistánu, Afghánistánu nebo v Pásmu Gazy? Polovina Arabů v autonomii má vlastní byt, asi procento bydlí ve vile, zbytek v domcích. Informuje o tom studie Palestinského centrálního úřadu. Přes 40 procent obyvatel v autonomii vlastní auto. 47 procent počítač a 97 procent satelitní přijímač. V 10 procentech domácností žije tři a více osob. Průměrný byt má 3,6 pokojů. Zkrátka, Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu takto žijí pod židovskou “diskriminací”. Na Západním břehu Jordánu vládne Abbás s Fatáhem, v Pásmu Gazy Hanejja s Hamásem. Jak má nový stát vypadat, to ještě nikdo neřekl. Fatáhstan a Hamástan…?

Není se tedy čemu divit, že zatímco se islámský Hamás tvrdohlavě brání uznání státu Izrael, přes milion a dvě stě tisíc izraelských Arabů nechce ani slyšet, že by žili někde jinde, než v zemi s více než 33 tisíci dolary HDP na občana, což jím dává třikrát lepší živobytí, než v kterémkoli z okolních muslimských států… Ovšem britský premiér David Cameron Gazu označil za “zajatecký tábor” (prison camp) a odhalil svůj pohled na situaci: “Humanitární zboží i lidé by měli mít volný pohyb v obou směrech.”

Inu, lokální Arabové se za tisíciletí asimilovali ve svém římském Protektorátu v židovské Palestince a časopis Forbes ve svém seznamu státnických miliardářů umístil Arafata na šestou pozici, dvě místa za britskou královnu; byl velkým akcionářem mj. firmy Coca Cola, tuniské firmy prodávající mobilní telefony a majitelem velkého množství účtů v daňových rájích…

Snímky Břetislav Olšer

http://www.youtube.com/watch?v=o37GHxeRqGA&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QxaDmAyt84g&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=70Oqo_wmuGo&feature=channel

http://vit.blog.idnes.cz/c/381130/Kde-se-vzali-Palestinci.html

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *