Čečensko vedlo dvě války – Grozný má na svědomí Jelcin, po něm Putin jen vedl mírová uspořádání…

24. Červenec, 2015 – 20:28

Vpád wahhábitských ozbrojených skupin do Dagestánu v roce 1999 byl impulsem k druhé čečenské válce. Fakticky to znamenalo, že čečenské vedení není schopno zvládnout situaci v zemi, pokus o destabilizaci celkové bezpečnostní a politické situace v regionu a dále pak pokus o rozšíření svého vlivu na další území ruské federace.

Aby se zabránilo rozšíření konfliktu, bylo rozhodnuto o vyslání silných vojenských složek do oblasti. S okamžitou platností přestaly platit chasavjurtské dohody (nezávislá Čečenská republika Ičkerie) a možné dosažení státní suverenity přestalo být reálné. (Wahhábité – radikální islamisté vykládající fundamentálně Islám a jeho právo šaria. Organizace vznikla koncem 18. století na Arabském poloostrově. Jejich prostředkem proti jinověrcům je džihád, svatá válka, druh odporu využívající teroristické metody…) Intelektuální ubohé ranaření

A přišel teroristický útok na beslanskou školu 1. a 3. září 2004. Zadržováno bylo na 1200 žáků a jejich rodičů. Po explozi bomby bylo zabito asi 330 civilistů, 10 příslušníků zvláštní jednotky a 31 teroristů, z toho 186 dětí; 783 lidí bylo zraněno. K útoku se přihlásil čečenský terorista Šamil Basajev. Protiteroristický boj vedou USA po celém světě, nyní od Iráku až po Afghánistán. Počet mrtvých, a stále přibývajících, je zde mnohonásobný proti Čečně; válku proti ní ke všemu rozpoutal Boris Jelcin.

Gérard Depardieu na návštěvě Čečenska

Gérard Depardieu na návštěvě Čečenska…

Čečenský prezident Kadyrov potvrdilm že válku v Čečensku a zničení Grozného má na svědomí Boris Jelcin, teprve po něm přišel Putin, který však začal “usmiřovací” etapu v tomto islámském státu Ruské federace.

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fan
  3. Kvě 31, 2016: Petra Procházková a Jaromír Štětina – lepší pohádkáře svět neviděl ! – Nová republika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *