Aby se 500miliardový obchodní obrat Evropy s Ruskem stal pouze obratem Evropy s Amerikou…?

29. Květen, 2015 – 23:38

Státní dluh USA se zvýšil o více než 7 bilionů dolarů za působení Baracka Obamy. V čase, kdy druhé jeho funkční období skončí, budou mít USA dluhů, kolik jich nashromáždili všichni američtí prezidenti v celé historii dohromady…

Je třeba zničit Rusko; když to nešlo sankcemi, tak tomu pomůžeme zrušením MS ve fotbale 2018. Nyní je státní dluh více než 5000krát větší, než byl v době vzniku FED v roce 1913. Smrtelně zraněný kůň kolem sebe kope; co s černošskými nepokoji a dluhem přes 17, 7 bilionů dolarů, tedy o bilion vyšším než před rokem… K tomu Čína podle MMF sesadila po 142 letech Spojené státy z první příčky největší ekonomiky světa, ta ruská  je v současnosti osmá nejsilnější na světě.

Financial Times ohodnotili Rusko jako druhou finančně nejstabilnější ekonomiku mezi G20 a to hlavně díky nízkému dluhovému zatížení (11 % HDP), nízké nezaměstnanosti (5 %), významným rezervám a míry hospodářského růstu. MMF odhaduje, že ekonomika země v příštích letech nadále poroste kolem 7,4 procenta ročně, americká mezi 2,2 a 3,1 procenta. Je nutné poštvat Západ ke štvanici, postarat se, aby se Rusko stalo jen slouhou, a proto je zde Ukrajina. Kdyby neměla energetické propojení EU s Ruskem, byla by zbytečná a EU by si jí ani nevšimla. Dnes je ideální vojenské předpolí NATO.

Začalo to proto pučem na Majdanu, což přimělo Rusko k obraně svých zájmů a k referendu na Krymu o jeho připojení k Ruské federaci; tímto krokem si USA zadělaly na mindrák, že nemůžou vybudovat vojenskou základnu v ruském Sevastopolu. A přišel druhý krok – protiruské sankce za tuto „krymskou agresivní anexi“, v čemž získaly Spojené státy podporu členů Evropské „ovčanské“ unie. Nakonec se stejně ani po několika letech nedostavil předpokládaný efekt, Rusko nezbankrotovalo, čímž učinilo to, co ještě víc nabudilo USA a své konání proti Moskvě zintenzivnilo.

Hypoteticky; už byl cíl blízko – udělat z Rusů poslušné mužiky, tvárné a schopné nechat umístit na svém území základny USA a tím splnit jedinečnou vizi, dostat se s NATO nejen na hranice Ruska, ale až k Číně. Tím by svého největšího věřitele, co zakoupil za tři biliony USD státní jejich dluhopisy, znervóznily a mohly očekávat, že pod tlakem udělá také chyby. Ovšem, Čína není dnešní, místo pomocí veletrhů zbraní, jak to po celé planetě činí USA, rozváží po světě svoji pomoc finanční. Od Jižní Ameriky, Afriky, Austrálie či Afghánistánu, kam investuje do výstavby všeho, co zničily bomby USA, NATO a jiných vyvrhelů…

Protiruské sankce tak musí pokračovat, USA zvolily princip obchvatu a snaží se zlikvidovat Rusko bojkotem MS ve fotbale 2018. Asi zapomněly, že už jednou bojkotovaly Olympiádu v Moskvě, kde skutek utekl, navíc důvod bojkotu se též minul účinkem, když Sovětský svaz v rámci pomoci afghánskému prezidentu Nadžibulláhovi nechal USA vzbudit americko-frankensteinské monstrum Usáma bin Ládina. Ten sice pomohl Rusy bojující v Kábulu proti mudžhídům porazit a přimět k ústupu, ale sám bin Ládin v sobě vzbudil islámskou nenávist ke Spojeným státům, až z toho byly útoky z 11. září 2001. Ty paradoxně Státům pomohly, když mohly vyhlásit globální protiteroristický boj a svojí „demokracií a svobodou pro irácký lid“ zlikvidovat značným omezením lidských práv narychlo přijatým zákonem Patriot Act. Vlastenecký zákon – Patriot Act

Spolupráce Švýcarska a USA? Dávné děje, kdy neutralita poskytovala Bernu všemocnou ochranu svým střadatelům; Hitleru či Washingtonu. Židům ukradené zlato Němci prodávali bankám v Bernu či Ženevě za švýcarské franky, za které potom od Švédska, Španělska, Portugalska a dalších zemí nakupovali důležité suroviny jako wolfram, chrom apod. Zlato zlodějnou získané ze státních pokladů okupovaných zemí a zlato ukradené Židům bylo roztaveno, slito do cihel a prutů a opatřeno předválečným cejchem Říšské banky.

Židé ve Švýcarsku nebyli vítáni, jejich zlato ano. Výčitky svědomí a chamtivost. Když se po válce potomci zavražděných Židů snažili získat zpět rodinný majetek, narazili na hradbu byrokratických průtahů, např. požadavek úmrtního listu původního majitele účtu zavražděného třeba v koncentračním táboře… V celkové nakradené sumě se uvádí 615 kg zlata 17 tun stříbra a přes 5 tisíc karátů briliantů. Více než 90% konfiskovaného “židovského zlata” bylo odvezeno zejména do Německa, Portugalska a Švýcarska.

V Lisabonu jsem využil blahosklonnosti tamního tiskového zákona a na ministerstvu zahraničí získal fakta o salazarovských praktikách. Až v roce 1998 přiznalo Portugalsko, že Salazarův režim koupil sto tun židovského zlata od Německa. Celkem získalo na 348 tun zlata, z toho ze švýcarských bank to bylo asi 105 tun zlata po Židech, okradených v průběhu holocaustu. Spolupráce Švýcarska a USA? Zásadní; Federální rezervní banka USA totiž toto zlato přetavené z židovských šperků či zlatých zubů z krematorií koupila od Německa a pak je přes švýcarské finanční ústavy prodávala dál… Ruka ruku myje, já na bráchu, brácha na mě…

Dnes, kdy Spojené státy melou z posledního při čenošských bouřích od Las Vegas, přes Ferguson, až po Baltimore a New York, mají jeden z posledních trumfů – odebrání Rusku pořadatelství MS ve fotbale v roce 2018, Putin označil zatčení funkcionářů FIFA švýcarskými vyšetřovateli na žádost USA kvůli údajné dlouhodobé korupci za „přinejmenším podivné“. Obviněno v případu je celkem 14 lidí. Blatter, jenž šéfuje světovému fotbalu už od roku 1998, mezi čtrnácti obviněnými není. A  kongres v Curychu se uskutečnil podle plánu a Blatter kandidoval znovu. Jeho jediným soupeřem byl jordánský princ Alí bin Husajn. Jako bystrý člověk svoji kandidaturu stáhl a včera tak byl opět zvolen do čela FIFA pan Blatter. Západu nevyšel další protiruský likvidační tah, resp. ani českému panu Peltovy, o jehož „čistém antikorupčním štítu“ si už štěbetají vrabci na střechách Mírova…

Podle Putina jde ze strany Spojených států o zjevný pokus rozšířit svou jurisdikci na druhé státy. A nepochybuji o tom, že to byl zjevný pokus zabránit novému zvolení Blattera předsedou FIFA, což je nejhrubější porušení principu fungování mezinárodních organizací. Podle šéfa Kremlu, pokud se někteří činitelé skutečně něčeho dopustili, pak rozhodně ne na území USA; Spojených států se to tedy nijak netýká. Ruský prezident spuštění korupčního skandálu ve FIFA také spojil s tlakem, jemuž byl Blatter vystaven kvůli ruskému pořadatelství mistrovství světa 2018, údajně získanému s pomocí úplatků. Vzpomínám na své setkání se sovětskými, potažmo ukrajinskými fotbalisty Dynama Kyjev – Jaroslav Rac, Sergej Kuzněcov, Oleg Blochin, Michajličenko… Jak snili o Mistroství světa ve fotbale v Moskvě…

„Víme, jakému tlaku čelil pan Blatter s cílem zakázat konání mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 v Rusku,“ dodal Putin. Jde však o zástupný problém. Hlavní úkol je stále plněn na Ukrajině, kde se odehrává boj o rozdělení Evropy a Ruska. Cílem je, aby se Evropané naplno zřekli spolupráce s Ruskem a přeorientovali svou ekonomiku na kompletní spolupráci s USA;  připoutat pevně ekonomiku Evropy k ekonomice USA. Ukrajina je jen prostředek, s jehož pomocí je možné řešit všechny problémy, aniž by byl vtáhnout svět do další světové války.

Vzpomněl jsem si na ZOH v Soči a na podvodnou reportáž o údajné smrti dnes Interpolem hledaného exprezidenta Gruzie Saakašviliho. Bylo v ní mj. uvedeno: “Dnes ráno byl v Cchinvali spáchán atentát na hlavu Jižní Osetie Eduarda Kokojtyho, po kterém ruská vojska vtrhla do Gruzie,” uvedla bez varování televize Imedi. Po několika minutách přinesla další zprávu, že prezident Saakašvili padl a šéfem “lidové vlády” se stala Nino Burdžanadzeová, vedoucí představitelka gruzínské opozice. Informaci komentátora doprovázely záběry válečných operací a lidí prchajících z Tbilisi. Až po skončení půlhodinového pořadu hlasatel oznámil, že šlo o “speciální fiktivní reportáž o možném vývoji událostí”.

„Bohužel to mělo negativní vliv na pověst vaší stanice a vyvolalo to otázky, které musí bezodkladně projednat Gruzínská národní komise pro komunikaci,“ shrnuli fiktivní televizní vysílání diplomaté a žádali o okamžité dementi. To se ovšem netýkalo naší žurnalistky Petry Procházkové, která dnes stejně „objevně“ informuje o událostech na kyjevském Majdanu. “Západní svět má možnosti, jak potrestat Rusko za agresi v Gruzii”, řekla tenkrát v on-line rozhovoru bulvární hvězda. “Od mezinárodní izolace přes ekonomické sankce až po přerušení diplomatických styků. Například zrušení olympiády v Soči by mělo být naprostou samozřejmostí.” Zaperlila opět naše geniální žurnalistka a jako vždy se „trefila“ do černého. T.A.T.U. na úvod ZOH v Soči zpívalo jasně: “Nas nědogonjat”!

Z šachty znám roli tzv. závalu, byť ne na vlastní kůži, který i s obětmi na lidských životech zruší chod dolu, stejně tak má kauza Ukrajina přetrhnout produktovody z Ruska do Evropy. Vytvořit na Ukrajině řízený chaos, což se již podařilo na tisíc procent. EU tak nemusela jít ve stopách neúčinných sankcí proti Rusku, ale přímo oficiálně se zcela zříct ruských dodávek a 500 miliard dolarů, plus mínus, což je dosavadní obchodní obrat Evropy s Ruskem, se tak stane obratem Evropy s Amerikou.

Neměly by si tyto globální záškvary zamést před vlastním prahem a nesnažit se svým „revolučním“ arabským a jiným kvasem ničit snahy jiných zemí? Ne vše ale v zemi neomezených možností a amerického snu dojde svého naplnění, zvláště když je USA připisována nelichotivá aktivita jako „stvořitelům“ islámského terorismu. Třeba když, tentokrát mimo snahu Snowdena či Assange za jejich odtajnění diplomatických depeší a odposlechů, vydala v minulých dnech skupina Judicial Watch výběr z utajovaných dokumentů získaných na základě federální žaloby od  ministerstva obrany a ministerstva zahraničí Spojených států.

Tato zpráva DIA utajená jako „SECRET/NOFORN“ a datovaná 12. srpna 2012, byla v oběhu mezi vládními agenturami včetně CENTCOM, CIA, FBI, Ministerstvem zahraničí a mnoha dalšími. file:///C:/Users/pavla/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg

C. Pokud se situace vykne kontrole, pak je tu možnost zřídit ve Východní Sýrii vyhlášené nebo nevyhlášené salafistické knížectví (Hasaka a Der Zor), a to je přesně tím, co mocnosti podporující opozici chtějí, aby tak izolovaly syrský režim, který je považován za strategickou baštu šiítské expanze (Iráku a Íránu).

D. Zhoršení této situace by mělo chmurné důsledky pro situaci v Iráku a v následujících oblastech:

-1. Vytvoří se tím ideální prostředí k návratu AQI do svých starých hnízd v Mosulu a v Ramadi a poskytne to všemu i obnovenou hybnost, když tu bude předpoklad na sjednocení džihádu mezi sunnity Iráku a Sýrie se zbytkem sunnitského Arabského světa proti tomu, co považují za nepřítele číslo jedna, za disidenty. ISI by mohla také vyhlásit Islamistický stát prostřednictvím své unie s dalšími teroristickými organizacemi v Iráku a v Sýrii, což však vytvoří smrtelné nebezpečí pro jednotu Iráku a pro ochranu jeho území.

Tento dokument ukazuje, že už v roce 2012 US zpravodajství předpovídalo vzestup Islamistického státu v Iráku a Levantě (ISIL čili ISIS), ale místo toho, aby tuto skupinu jasně vylíčilo jako nepřátelskou, tak tato zpráva tuto teroristickou skupinu předjímá jako pro US strategické aktivum, schopné zlikvidovat prezidenta Assada.

Inu, Spojené státy pokračují ve své tragické tradici Frankensteina, co vytvořil nejen monstrum jménem Usámo bin Ládin, ale též teroristy Islámského státu, jimž odpouštějí podřezávání krků vlastních amerických občanů i bez jurisdikce USA… A každý prostředek je jim k tomu dobrý, fotbal i zlodějna ropy v Perském zálivu a okolí, kterou jako palivo spotřebují USA nejvíc na světě pro své transportéry, tanky a bombardéry…

Snímky Břetislav OIšer

PS: Rusko právě vydalo seznam devadesáti evropských politiků, kterým zakázalo vstup na své území. Nizozemský premiér Mark Rutte dále uvedl, že listina není založena na mezinárodním právu, není transparentní a není možné ji nějakým způsobem napadnout. Jde prý o další důkaz toho, že Putinovo Rusko se stalo totalitním státem, který nemá žádnou úctu k občanským svobodám. Zvláštní, když podobný seznam vydaly Spojené státy, bylo to v naprostém pořádku v rámci amerických lidských práv, svobody projevu a názoru… Holt, nečiň jinému to, co tobě nemilo – vzkaz pro Spojené státy a EU; nebo že by USA od okamžiku státního převratu na Ukrajině změnily svůj image v totalitu…? Vlastně, k čemu měnit něco, co už patrně dávno existuje…?

Mohl by Putin na Ukrajině napodobit invazi Reagana na Grenadu…?

Mohl by Putin na Ukrajině napodobit invazi Reagana na Grenadu…?

V USA je Snowden zrádce; nacističtí zločinci tam zůstali bez trestu

Tucet dnů v anonymitě; prověrka neomaleného bulváru a malosti diplomata Zaorálka…

izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-svatozář

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *