Válka Ruska s Ukrajinou? Kdyby Rusové chtěli, uplácali by zdecimované Ukrajince svými čepicemi…

22. Květen, 2015 – 22:10

Porošenko asi chytil úžeh; prohlásil, že Ukrajina je ve válce s Ruskem. Dělá jen vlny; ruské ministerstvo obrany totiž požádalo Ukrajinu o vydání ruských občanů, které Ukrajinci zatkli jako příslušníky ruské armády v činné službě.

Kyjev se marně snaží dokázat, že zajatci Alexandr Alexandrov a Jevgenij Jerovejev působí ve vojenské rozvědce generálního štábu ruské armády a na povstalecká území byli vysláni. Dva zajaté „ruské vojáky“ převezli z východní Ukrajiny do vojenské nemocnice v Kyjevě. Údajné diverzanty a rozvědčíky zajaly ukrajinské síly v sobotu u města Ščasťa nedaleko Luhansku a prezident Porošenko jim farizejsky slíbil „spravedlivý a otevřený proces“ jako obviněným z terorismu. Soros: Jak být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiknutí?

Zatímco Rusko tvrdí, že sice byli příslušníky ozbrojených ruských sil, ale až po aktivní službě odešli na Ukrajinu jako spousta Čečenců a dalších cizinců bojovat na pomoc separatistům, Porošenko vykřikuje, že jsou to prý vojáci regulérní ruské armády; členy speciální jednotky z Togliatti. Důkaz? Ukořistěný ruský samopal Val s tlumičem a municí, kterou používají příslušníci ruských zvláštních jednotek. Navíc se údajně jeden z vojáků přiznal, že je příslušníkem 14členné výzvědné a diverzní skupiny z posádky v Togliatti v Povolží. Podobných skupin prý působí v oblasti Luhansku šest až osm. Zajatec však později svoji výpověď odvolal. Byl prý mučen, což je vzhledem k jeho stavu zranění zločin… Prý chtěli peníze na hypotéku a zakoupené auto; to by ani Jára Cimrman nevymyslel…

Kam až sahají, zatím, vražedné pařáty Islámského státu…

Prezident Porošenko je v úzkých, neví, z které do které, jeho Ukrajina u “snědeného krámu” se stydí, kromě “hrdého” fašistického Majdanu s bojůvkami Pravého sektoru a banderovců strany Svoboda se její pozemní síly opírají o sovětsko-ruskou výzbroj. Nejvýkonnějšími stroji ukrajinského vojenského letectva je 42 sovětských stíhacích letadel Su-27, z toho je jich však pouze 16 v provozu. Páteř “sovětsko-ruského” letectva tvoří 80 “ukrajinských” stíhaček MiG-29, dalších 100 strojů MiG-29 se nachází ve skladech. http://news.e-republika.cz/article2931-Rusko-provadi-novy-Marshall%C5%AFv-plan.

Po rozpadu Sovětského svazu patřila ukrajinská armáda k nejsilnějším v globálním měřítku: 780 tisíc vojáků, přes sedm tisíc obrněných vozidel, 6,5 tisíce tanků a na především na ukrajinském území zůstalo také 2,5 tisíce nukleárních hlavic. Těch se však země záhy dobrovolně vzdala. Postupem času ukrajinské ozbrojené síly zeštíhlily na dnešních zhruba 139 tisíc vojáků. Nejpočetnější jsou pozemní jednotky o síle 73 tisíc vojáků; čtyři tisíce tanků, většinou zastaralejších T-64 a rezervních T-72. Ve výzbroji je však také přes 270 novějších T-80 a několik modernějších T-84 „Oplot“. K tomu je nutné přičíst také přes tři tisíce obrněných vozidel a na osm tisíc obrněných transportérů. Tisíce kusů jsou však zakonzervovány jako rezerva. A do té spadají též „usvědčující“ ruské samopaly Val s tlumiči; tečka, puntík, basta…

Ve své fašistické bohorovnosti odpovídal český diplomat Václav Bartuška na dotaz, zda je Pobaltí připraveno na možný zásah neoznačených ruských vojáků podobný jejich intervenci na Krymu a východě Ukrajiny. A tento prý publicista, diplomat a šéf všeho možného vyslouženého bezostyšně prohlásil: „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé…“ Začal nový Majdan?

Dne 2. května 2014 zahynulo v Domě odborů 48 lidí; 9 z nich se otrávilo oxidem uhelnatým, 13 se udusilo kouřem, 12 zemřelo v důsledku popálení dýchacích cest, 8 zemřeli po pádu z výšky, 6 bylo zastřeleno. Tolik ze zprávy policie. Italský film o mafii, jejíž členové byli raději omilostněni, než aby si vyšetřovatelé pálili prsty, se jmenoval: “Vyšetřovaní skončilo, zapomeňte…” Svinstvem prolezlý systém vězeňství-korupce státních zaměstnanců, provázanost s mafií a na pozadí její temná minulost, takový byl rovněž ”scénář” děsivých událostí z Oděsy roku 2014, jejichž vyšetřování právě skončilo. Říct, že za vším je “hrdinný” Pravý sektor? Raději mlčte a zapomeňte; majdanské revoluce musí přece zvítězit…

Nyní Kyjev vydal zákon o legalizaci cizinců v občanské válce na Donbasu. Takže kdo chce, může si přijet zastřílet. Pomsta musí být sice vylhaná, ale sladká. Ruský soud ve Voroněži uvalil v létě 2014 na ukrajinskou pilotku Naděždu Savčenkovou (33) vyšetřovací vazbu. Je podezřelá, že se v červenci podílela na zabití dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny. Kyjev ji chce zpět, Moskva ale tvrdí, že se Naděžda Savčenková dostala do Ruska jako běženkyně. Podle verze ruských vyšetřovatelů Savčenková, jinak členka posádky bitevního vrtulníku Mi-24 ukrajinské armády, během červnové dovolené vstoupila do dobrovolnické jednotky ukrajinských žoldáků válčících u Luhanska. Tam také předala souřadnice skupiny ruských novinářů a civilistů, kterou vzápětí vládní síly ostřelovaly z minometů. V důsledku dva novináři zahynuli. Savčenková pak přešla přes ruské hranice pod pláštíkem uprchlice, byla však rozpoznána a “zatčena v přísném souladu se zákonem”.

Když byl Majdan ještě Náměstím Nezávislosti a dalo se na něm snít… Snímek Břetislav Olšer

Je začátek třetího tisíciletí, když už v roce šedesátém šestém měl být dávno všude mír, přesto na náměstí Majdan v Kyjevě hoří, co se dá. Jedni zakuklenci stojí proti těm druhým. Jedni se jen brání, druzí zběsile útočí zápalnými láhvemi, dlažebními kostkami, holemi, železnými tyčemi… Všechno jsou to pokusy o vraždu, obecné ohrožení… A přitom jako by to bylo včera, když jsem vysedl na zastávce metra Kreščatik na Náměstí Nezávislosti, koupil si za pár hřiven čokoládu Rošen a neměl zdání, co vše se skrývá za tou sladkohořkou chutí, a hlavně, co všechno přinese Ukrajině i Kyjevu v budoucnu. Za vším byl oligarcha a nynější prezident Petro Porošenko.

Své podnikání odstartoval na prodeji čokoládových bobů, v 90. letech minulého století skoupil řadu podniků na výrobu sladkostí. Jeho společnost Rošen je největším výrobcem cukrovinek na Ukrajině a Porošenko získal přezdívku “čokoládový král”. Kromě podniků na výrobu sladkostí vlastní i mimo jiné automobilky, loděnici či televizní stanici. Stačilo udělat pár úprav na svém příjmení  – „po ROŠEN ko“ a byl název čokolády Rošen. Dnes ale přišla „krizka na Mytýska“. Porošenko v televizním rozhovoru na svém Kanálu 5 uvedl, že jednání o prodeji čokoládovny Rošen intenzivně pokračují a zatím o ni projevili zájem čtyři vážní zájemci. Loňské tržby tohoto gigantu činily něco málo přes miliardu dolarů.

Vedle ruského Lipecku Rošen vyrábí čokoládu i v Litvě a Maďarsku. Nedávno podepsal poradenskou smlouvu se společnosti Rothschild Group, která by mu měla s prodejem společnosti pomoci. Porošenko se tak projevil jako pokrytec a k tomu náramně chamtivý. Inkriminovaná továrna v Lipecku produkuje dle informací ruského deníku Moskovskij Komsomolec asi 7 procent cukroví a čokolády, jež se objevují na ruském trhu, a zaměstnává 2000 lidí ruského původu.

Kam jdou její zisky a daně? Samotná továrna v Lipecku má značnou hodnotu a patří vzhledem k působnosti na rozsáhlém ruském trhu k vlajkovým lodím gigantu Rošen. Politická situace však negativně neovlivňuje jen zisky společnosti Rošen, ale týká se i jejího majitele Porošenka. Naposledy se pustil do ukrajinského prezidenta politik Šufrych z Opozičního bloku; v populární televizní show „Svoboda slova“ kritizoval Porošenka za to, že prostřednictvím lipecké továrny přispívá do ruské státní pokladny částkou, která ročně vystačí na financování 82 000 ruských vojáků. Holt, takto srdnatě bojuje za sankce proti Rusku chamtivý Porošenko; miliardy na prvním místě…

A aby toho majdanového bordelu nebylo málo, jeden z nových Porošenkových zákonů též stanoví, že Ukrajinci budou muset ctít řadu nacionalistických organizací, jako Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) či Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) – bojovaly za druhé světové války po boku nacistů. Zákony také kritizuje Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.Celá situace je vlastně tragikomedie, kdy se hlasuje o zákonu, který v praxi dávno legálně funguje; za možnost, aby v ukrajinské armádě sloužili i žoldáci.

Navíc posilou ukrajinské armády jsou stejně od začátku Majdanu dobrovolnické sbory z polská PMC (soukromá vojenská jednotka) „ASBS Othago“, americká PMC „Greystone“, americká PMC „Academi“ (do roku 2009 zvaná Blackwater) a žoldáci dalších zemí. Kromě nelegálnosti je zde i fakt, že malér je prostě v tom, že tato šaráda nemá jednotné velení, řada velitelů si plete taktiku se strategií, podnikají útoky bez koordinace s ostatními oddíly a bez jasného strategického přínosu.

Nekoordinovaný přístup je velký problém ukrajinských sil: „Na východě země působí zhruba 30 dobrovolnických oddílů a řada běžných jednotek, ale každá z nich vede svou vlastní válku,“ citují britské noviny vojáka. K tomu ještě mnoho dalších vojáků z různých soukromých armád, naverbovaných v různých zemích, i bez zákona: Litevci, Estonci, Kosovští Albánci, Gruzínci, Bosňané, Turci, Švédové, Finové, Dánové… Němci mezi obklíčenými v městečku Děbalceve nejsou… Ale chybí centrální velení, velitelé neplánují souběžně své operace, nepoužívají a nesdělují si používané rádiové frekvence, takže spolu nemohou pružně komunikovat.

Poznal jsem zkrátka začátky nové Ukrajiny, znal jsem hlavně Kyjev dokonale, nejen jeho asi dvanáct stanic metrem z Kreščatiku, poznal jsem také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou a její stranu „Baťkivščyna“ (Всеукраїнське об’єднання Батьківщина, doslova Všeukrajinské sdružení „Otčina“ nebo zkráceně „Vlast“). Založená v červnu 1999 jako politická strana “Celoukrajinské uskupení “Baťkivščyna”. Už na úvodní sjezdu byla předsedkyní zvolena Julia Tymošenko. Z bývalého mediálního impéria zůstaly Julii Tymošenko již jen “Večernyje věsti” a “Slovo Baťkivščyny”. Určitý vliv má strana na vysílání televizní stanice “JUTAR”.

Sledujte kanál Rassia 24, kde je skutečně velké množství zpráv, které Vám nikdo neukáže, zde je přímo odkaz na tuto televizi http://www.vesti.ru/onair/. Třeba o tom, že proruští opolčenci zastřelili tři fašisty z batalionu Donbas a u jednoho z nich našli video z oběšení separatisty i s jeho těhotnou manželkou. http://aeronet.cz/news/video-ukrajinska-milice-obesila-v-lese-tehotnou-zenu-a-jejiho-manzela-prokuratura-luhanske-republiky-obvinila-ukrajinsky-prapor-donbas/

Inu, podle Porošenka probíhá válka Ruska s Ukrajinou? Kdyby Rusové chtěli, uplácali by zdecimovanou ukrajinskou armádu svými čepicemi… a zatímco Rusko odpustilo Africe dluh přes 20 miliard dolarů, Spojené státy jen tak z plezíru rozpoutaly další revoluci, pro změnu v Makedonii… a čtyřnásobný vrah Dahlgren vydán  z USA do Česka nebude; nepotrestán… jak že je to s těmi Božími mlýny…?

Opolčenec je název proruského bojovníka, jemuž však podvodníci připisují lživé činy, viz následující text: http://zdenekbarta.blog.idnes.cz/c/418357/Ruska-lidska-zruda.html

A jaká byla pravda, o tom další odkaz: http://olser.cz/9614/priozraly-muzik-predvadejici-se-mezi-mrtvymi-detskymi-tely/

http://www.hlavnespravy.sk/nositelky-ceny-vaclava-havla-maju-v-amerike-problem/621211

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1687-spinava-valka-pokracuje-na-rade-je-makedonie-narody-urcene-k-likvidaci-budeme-jezdit-do-islamskeho-statu-na-dovolenou-dedictvi-nesvate-trojice-havel-schwarzenberg-albrigtova.htm

http://cz.sputniknews.com/svet/20150519/425790.html

http://www.ze-sveta.cz/?p=28632

Jak zakázat lidská práva…? http://www.ntv.ru/novosti/1411750/

izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *