Je Topolánkova hrozba padnutím vlády ultimátem pro členy koalice…?

3. Prosinec, 2008 – 17:03

„Předčasné volby nejsou v zájmu ODS,“ řekl premiér Topolánek v neděli v TV Prima. K tomu dodal, že kabinet skončí, pokud nebude mít ve Sněmovně většinu. „Pokud nebude možné zabezpečit většinu, ta vláda odejde,“ prohlásil…

Jak si tato slova vyložit? Jde o pouhé pragmatické konstatování, které by mělo svoji logiku…? Tu ovšem nepostrádá, ani když se toto prohlášení nazve ultimátem či hrozbou pro zbývající dva partnery koalice.

Na jedné straně je KDU-ČSL, která sice dlouhodobě brojí pro poplatkům ve zdravotnictví a vyhrožuje obstrukcemi při klíčových hlasováních, jež však zatím nikdy nesplnila. Ať už šlo o poplatky pro děti, důchoce a těhotné matky či požadavek klerikálů o navrácení odškodnění církvím ve výši kolem 300 miliard Kč.

Na straně druhé jsou zelení, u nichž je místopřísežných prohlášení a zároveň křívých přísah mnohem víc. Bursík, Liška, Stehlíková či Schwarzenberg…

Jeden jak druhý a čtvrtý se už několikrát zapřísahali, že ve vládě nebudou, ldyž v ní bude Jiří Čunek, a že okamžitě odejdou, pokud bude v Brdech amerických radar. Pak se začali kroutit, že pokud radar nebude se souhlasem NATO, aby si to nerozlili s kamarády přes lobbování z USA….

Opustili už též svůj kdysi pilíř programového prohlášení, tedy zákaz atomové energie v jakékoli podobě, resp. nesouhlas s budováním nových jaderných reaktorů.

Navíc se ministr Liška vydal cestou svého stranického soka Ratha z ČSSD a po jeho vzoru požaduje odvolání prezidenta Václava Klause tzv. impeachementem.

Suma sumárum; drží se svých vládních, resp. ministerských a místopředsednických postů, jak pijavice, klíšťata a vši své životodárně vysávané oběti.

Zmíněná zvířátka sají krev, naši politici peníze, výhody a imunitu, což je však vlastně také krev a nervy jejich voličů. Vládní křesla jsou přece náramně dotovaná z kapes daňových poplatníků.

Premiér si přijde bratru i „s chlupama“ na dvě stě tisíc měsíčně, ministr dostává jen asi o padesát „litrů“ míň, ale včetně reprezentačních fondů, k tomu zadarmo strava, bydlení, kanceláře, doma i v zahraničí, a také dopravy a ne ledasjaké; letadly počínaje, přes limuzíny, taxíky a bezplatnou městkou hromadnou dopravou konče.

Kdo by se za těchto okolností bál Virginie Woolfové víc, než ztráty svých poprvé a zřejmě i naposled nabytých kariérních teplých pelíšků…?

A otázka dobrého bydla se týká také ODS, včetně přeběhlíků. Jakmile přijdou nové volby, na dobrý byznys může zapomenout nejen Pohanka, Melčák, Snítilý, Tlustý a další. Kdo jednou zradí, může to učinit znovu, i v táboře protivníka, byť zradil právě kvůli němu…

A též by přišli o své zlaté džoby, ovšem při zachování „zlatých padáků“, činících cca 300 tisíc Kč.  Ovšem být v televizi je také paráda, na což by musel zapomenout i ministr Julínek či jeho bodyguard a známý packalista Cikrt a jiní.

Kdo by dal hlas tak „charakterním“ politikům…?

A to si početná rodina mnohých z nich bude muset zřejmě brzy znovu zvykat na drastické utahování opasků…

Jak říká valašský klasik: Hlasuj, hlasuj, ať vykrůcáš v intencích ODS, jinak si svoji pecku sám zrůcáš…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *