Jako BBC; fakta potvrzená ze dvou na sobě nezávislých zdrojů…

29. Listopad, 2008 – 10:06

Jsem v podstatě klidný a uznalý člověk, přesto mě někdy reakce čtenářů rozhodí. To když mi vyčítají mimo jiné neznalost indických poměrů. Prý plivám po zemi, v níž jsou jen srdeční a pozitivně naladění domorodci, kde na ulicích nejsou žebráci, natož aby umírali.

A těmi zlými jsou údajně jen muslimové, zatímco hinduisté pouze cvičí jogu, meditují, vzývají Brahmu, Višnu a Šivu a nikomu neubližují…

Tož ogaři a cérky, jak říkáme u nás na Valašsku, teď si něco přečtěte. Pokud nevěříte mně, jistě dáte na slova Pavly Jazairiové, redaktorky Českého rozhlasu Praha, cestovatelky a spisovatelky, autorky zhruba sedmi knih, hlavně z oblasti Indie a Blízkého východu.

Jako Kochová se narodila v roce 1945 v Munsteru ve Francii. Dětství trávila mezi touto zemí, kde žila její matka, a Československem, u prarodičů. V 16 letech se do Československa vrací natrvalo.

O čtyři roky později nastupuje do čs. rozhlasu jako redaktorka zahraničního vysílání pro frankofonní Afriku, odkud po roce 1968 z politických důvodů odchází. Na pozvání bratra, Nizozemce po jejich otci, cestuje především do Afriky.

Z manželství s Iráčanem Mufidem Jazairi se jí narodili synové Nisan a Martin. Roku 1990 se vrací do rozhlasu jako redaktorka zpravodajství ze zahraničí. Včera hovořila o aktuálních problémech Indie v České televizi.

Také o Bombaji, v níž se čtyři dny urputně bojovalo. Vládní jednotky proti dokonale zorganizovaným teroristům. Možná jsou to Indičtí mudžáhidové, třeba separatisté z pákistánského Balučistánu či Kašmíru nebo některá z jiných pákistánských či indických teroristických skupin. Podezřelé je i radikální hinduistické studentské hnutí…

Ve hře je i islámská militantní organizace Laškare kahhár, která se přihlásila k teroristickým útokům na bombajské železnici z 11. července 2006, jež si vyžádaly 207 mrtvých. Policie však obvinila organizaci Laškare tajjaba, bojující proti indické vládě v severoindickém státě Džammú a Kašmír. Je už tradiční kliše dělat reklamu též Al-Kájdě…

Jižní Bombaj, srdce indické metropole, zasáhly útoky teroristů, kteří už ozbrojeni připluli loděmi, zřejmě z Pákistánu. Střelba do civilistů a výbuchy otřásly luxusními hotely Tádž Mahal a Oberoi, vlakovým nádražím, nemocnicí, kavárnou, restaurací a dalšími veřejnými místy, včetně židovského centra…

Později se útoky rozšířily i do ostatních částí města. Nejméně 180 lidí zemřelo pro deset teroristů, přes 350 jich bylo zraněno a další byli drženi jako rukojmí. Útoky byly dobře naplánovány a připraveny patrně ve spolupráci se zahraničními skupinami, možná přes napojení na islamisty z pákistánského Karáčí.

Útočníci byli dobře zásobeni municí a s sebou údajně měli i zásoby mandlí, aby jim dlouho vydržely síly. K útokům, které začaly ve středu, se nakonec přihlásila skupina Dekánští mudžáhidové, tedy Indové.

Indické 11. září mělo mít až pět tisíc obětí. Vyplývá to z množství munice, které v hotelích a dalších veřejných místech obléhaných od středy večera do soboty rána teroristy našla policie.

Izraelci tvrdí, že indické bezpečnostní síly sice byly dobře připravené, ale na obsazené hotely Tádž Mahál, Oberoi zaútočily předčasně, aniž by věděly víc o povaze útoků, původu a počtu útočníků a rukojmí.

„Vypadá to, že v tomto případě jednotky zahájily palbu hned po příjezdu, namísto aby nejprve dostaly oblast pod kontrolu,“ citoval list Jerusalem Post někdejšího představitele bezpečnostní agentury Shin Bet.

Po třech dnech trvajícím obléhání skončila operace v bombajském Domě Chabadu zjištěním, že několik židovských rukojmí bylo teroristy zavražděno. Mezi mrtvými je také vyslanec Lubavičského Chabadu rabi Gavriel Holtzberg a jeho manželka Rivka. Jen jejich roční miminko přežilo.

V knihovně Domu Chabadu byla nalezena těla vyslance Lubavičského Chabadu, rabiho Gavriela Holtzberga a kontrolora košer potravin Arje Leibiše Tejtelbauma. Před těly ležely svaté knihy. Podle záchranářů pohotovostní služby ZAKA, kteří do Bombaje přicestovali, bylo tělo rabínovy manželky Rivky nalezeno zakryté talitem (modlitebním šálem), kterým se ji snažil zakrýt její manžel.

Těla dalších dvou žen, které byly zavražděny, byla nalezena svázaná telefonními kabely. Ženy byly zjevně svázány před tím, než byly zavražděny.

V židovském centru bylo nalezeno 9 těl a zdá se, že 7 z nich byli Izraelci.  Izrael vyslal do Bombaje forensního patologa, aby při identifikaci těl pomohl a zabránil jejich pitvě.

„Taková věc se musela stát,“ řekla Pavla Jazairiová a připomněla, že Indie, v níž už byla osmkrát a napsala o ní několik cestopisů, má osmadvacet spolkových států a sedm svazových teritorií, je zemí chaosu, laxnosti, mafií, korupce i nejbohatších lidí světa, kteří jsou však většinou spřaženi s podsvětím.

Asi 500 milionů mladých Indů je ale bez jakýchkoli perspektiv do budoucnosti. Z toho plyne jejich neuvěřitelná nenávist a zloba. Na některých územích Indie jsou turisté tak nenáviděni, že jsou až v ohrožení života, když vyjdou v noci na ulici. Negramotní chudáci závidí bohatým a nesnášejí osoby z vyšších kast.

„Osmdesát procent obyvatel Indie tvoří hinduisté, kteří se dopouštějí strašných věcí?“ krčí rameny Pavla Jazairiová. „Mají na svědomí statisíce obětí, křesťanů i muslimů, o nichž tvrdí, že mají moc dětí, což hrozí, že zcela zahltí hinduismus…“

Nejméně 60 mrtvých a více než 50 tisíc lidí na útěku, to je bilance útoků hinduistických extrémistů proti křesťanům v Indickém státu Orissa. V roce 1984 se hinduisté střetli se sikhy poté, kdy sikhský osobní strážce zavraždil indickou předsedkyni vlády I. Ghándíovou. Důsledkem bylo propuknutí nepokujů v Dillí, během nichž hinduistický dav zabil více něž tisíc Sikhů.

Po rozdělení indického subkontinentu v roce 1947 připadla část Kašmíru hinduistické Indii a část muslimskému Pákistánu. Oba státy si činí nárok na celý Kašmír a svedly kvůli němu dvě ze tří vzájemných válek.

Ti čistí apolitičtí hinduisté mají v Indii i svoji vlastní politickou stranu Bharatíja Džanata Párty – Indická lidová strana, což je pravicová strana prosazující teokratické principy, jako u nás KDU-ČSL.

Na jedné straně atomové zbraně, kosmický výzkum, nejlepší univerzity i nemocnice pro boháče z USA, na straně druhé nejvyšší dětská úmrtnost a anafabetismus.

Na Indii připadá téměř třetina dětských úmrtí na světě. Ročně zde zemře na dva miliony dětí. Každá třetí žena je podvyživená, což zvyšuje riziko, že se jí narodí dítě s nízkou porodní váhou. Těmto dětem potom hrozí až dvacetkrát vyšší riziko úmrtí v dětském věku než jejich zdravým vrstevníkům.

Taková je miliardová hinduistická Indie, jejíž největší město Bombaj má i s předměstími skoro dvakrát víc obyvatel než celé Česko a rekordní hustotu osídlení s téměř dvaadvaceti tisíci Indy napěchovanými na kilometru čtverečním…

Reklama:
 1. 19 reakce na “Jako BBC; fakta potvrzená ze dvou na sobě nezávislých zdrojů…”

 2. Perfektní článek – co nás v tom světě ještě čeká, ach jo… 😉

  od Atllanka v Lis 29, 2008

 3. KDU prosazuje teokraticke principy? OMG, jake?!

  od rom v Lis 30, 2008

 4. V jednoho Boha věřiti budeš, den sváteční světiti budeš, nezabiješ, nepokradeš, nezesmílníš, nezabiješ…

  od obr v Lis 30, 2008

 5. Útočníci v Bombaji byli „bílí cizinci“, „elegantně oblečení“ s „blonďatými“ a „pankáčskými“ vlasy

  Výňatek z Guardian:
  http://www.guardian.co.uk/world/2008/nov/27/mumbai-terror-attacks-india4

  Jeden policista, který se střetl s ozbrojencem, když vstoupili do židovského centra, řekl Guardian, že útočníci byli „běloši“, ačkoliv to by mohlo znamenat, že šlo o bledší Indy ze severu země. (Nebo by to mohlo znamenat, že to byli skutečně běloši, jak řekl sám policista – IL).

  „Včera v noci jsem šel do budovy,“ řekl. „Dostal jsem šok, protože byli bílí. Očekával jsem, že budou vypadat jako my. Vypálili tři rány. Já odpověděl 10 ranami.

  Výňatek z BBC:
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/7752625.stm

  Útok v kavárně

  Nedaleko ve městě Judith Rosta, učitelka němčiny z Vídně, dokončila natáčení videa pro dva indické zpěváky a vracela se zpět kolem trhu v Colaba, oblíbeného a turisty vyhledávaného místa v jižní Bombaji, se svoji ruskou přítelkyní Valentinou.

  Říká, že kupovala papáje, když si všimla tří mužů na motorce, jak zastavují na silnici a vytahují „velké bouchačky“.

  „Měli na sobě bílé jeany a trička. Křičeli, začali zuřit a mávali zbraněmi.

  „Pustila jsem svůj nákup a začala jsem odcházet směrem ke svému hotelu. O několik minut později mi zavolal přítel a řekl, že v oblasti došlo ke krvavému incidentu se střelbou,“ říká.

  Vlastník kavárny Leopold Farzed Jehani: „Do restaurace byl vhozen granát.“

  Několik hodin po střelbě kavárna Leopold, kultovní městská kavárna a oblíbený podnik cizinců, jakož i místních, smrděla zvětralým pivem a chlorovým vápnem.

  Rozbité nádobí ze stánku se válí na chodníku. Čerstvá krev stékající z kulkami poseté zdi se mísí s plivanci od žvýkacího tabáku.

  Místní říkají, že vraždící orgie v Bombaji začali zde. Tři muži vešli do kavárny, vypili si pivo, zaplatili a vyšli ven. Pak vytáhli zbraně ze svých baťohů a začali střílet.

  Gaffar Abdul Amir, irácký turista z Bagdádu, říká, že viděl nejméně dva muže, kteří začali před kavárnou Leopold střílet.

  Vracel se se svým přítelem do svého hotelu od pobřeží, když před sebou zpozoroval kráčet dva muže se zbraněmi a ohánějící se AK-47, jak střílí.

  „Nevypadali jako Indové, vypadali cize. Jeden z nich měl blonďaté vlasy. Ten druhý měl účes na pankáče. Byli elegantně oblečeni,“ říká pan Amir.

  Když poblíž kavárny padly dvě dívky, viděl, jak tito dva muži kvapně míří do hotelu Taj Mahal, který je opodál.

  O pár minut později bylo z hotelu slyšet střelbu, a mnohem později pan Amir slyšel, že si pistolníci vzali za rukojmí hosty. (Konec výňatku z BBC)

  To jsou jistě významné zprávy. Líčení řady útočníků jako bílých cizinců a mužů s blonďatými vlasy a pankáčským účesem by si zasloužilo významný novinový článek, nebo ne? Člověk se pak musí ptát, proč je to ignorováno?

  http://www.informationliberation.com/?id=26233

  Komentář – 2. prosince 2008

  Povšimněte si, že zpráva BBC cituje místní obyvatele, kteří říkají, že předtím, než útočníci vytáhli své zbraně a začali střílet, vešli do kavárny a dali si tam pivo.

  To není chování „muslimských extremistů“, oddaných či jiných, protože islám přísně zakazuje konzumaci alkoholu. Ačkoliv, a nijak překvapivě, snad díky pověsti hlasatele pravdy, BBC tento fakt opomíjí zmínit.

  A podobně i oficiální média pokračují v papouškování obvinění, že za útoky stáli „islámští fanatici“, zatímco důkazy ukazující na zapletení indických extrémistů nebo bílých operativců Mossadu, jsou ignorovány.

  Zdroj
  http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9764

  Pákistánka televize: „Indičtí sionisté“ a Mossad za masakrem v Bombaji

  (IsraelNN.com) Pákistánská televizní stanice tvrdila, že teroristické útoky v Bombaji, o kterých se říká, že jsou „zpackanou“ napodobeninou útoků 9/11 ve Spojených státech, provedli „indičtí sionisté“ a Mossad,

  Teroristé vypadali jako Indové, a „žádný Pákistánec nemluví jazykem, kterým mezi sebou rozmlouvali“, řekl expert na bezpečnost Zaid Hamid v televizním pořadu „I Differ“ na zpravodajském kanálu.

  Hamid řekl, že to byla „špatně naplánovaná“ operace, která se strašlivě zvrtla. „Američané provedli útoky 9/11 perfektně. Řídili média velmi dobře. Indové se pokusili tento recept zopakovat, ale zvrtali to. Ti idioti to zcela zpackali,“ tvrdil.

  Zastával názor, že útočníci měli na sobě šafránově žluté stuhy indických sionistů, a že během prvních pěti minut útoku byli úřady zabiti tři indičtí členové protiteroristických jednotek, aby se zastavilo vyšetřování sítě teroristů uvnitř indických bezpečnostních služeb. Dalším důvodem pro ukončení šetření, řekl, bylo odvedení pozornosti na terorismus pocházející z Pákistánu.

  Zdroj
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/128672

  od Peter Meter v Pro 5, 2008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *